Kura 200 vjecare qe zhduk rrudhat ne fytyre. Keshilla estetike.
Home » Si Behet » Mode » Kura 200 vjecare qe zhduk rrudhat ne fytyre. Keshilla estetike.

Kura 200 vjecare qe zhduk rrudhat ne fytyre. Keshilla estetike.

Kura 200 vjecare qe zhduk rrudhat ne fytyre. Keshilla estetike.

 

Rrudhat jane nje proces qe heret a vone do na dalin te gjitheve. Struktura e trupit njerezor eshte e formuar ne nje menyre te tille qe nuk i shmang dot. E keshtu qe mbetet ti mirepresim kurdo qe te vine….. Nuk me besohet qe e thashe kete gje. Nuk kemi pse ti mirepresim kur mundemi ti menjanojme. Kushton?? Keni te drejte, nese i drejtohemi farmaceutikes na duhen shume para. E per nderhyrje kirurgjikale, pervec pageses duhet te durojme edhe dhimbjet. (Imagjinoni sikur nderhyrja te deshtoje). Gjithsesi nuk kemi pse te stresohemi kaq shume per kete pjesen.

A nuk jeni bere kurioz si disa persona nuk kane rrudha ne fytyre, edhe nese kane kaluar te 50. Ne e dime arsyen. Ata kane gjetur kuren e duhur qe ska lidhje me ilaqet. As me nderhyrjet kirurgjikale. Fare thjeshte ne shtepi mund te krijoni nje kure cudiberese. Mbi te gjitha nuk do keni varesi ndaj saj.

Ja si mund ta beni vete ne shtepi :

Kura 200 vjecare qe zhduk rrudhat ne fytyre. Keshilla estetike.

Perberesit :

  • 1 luge gjelle mjalte
  • 8 luge gjelle dylle blete i copetuar
  • 200 ml vaj bajame
  • 120 ml uje

Pergatitja :
Shtoni mjaltin, dyllin e copetuar dhe vajin e bajameve ne nje tenxhere. Vendoseni ne zjarr ne temperature mesatare. Perziejini here pas here derisa te shkrijne teresisht.
Fikeni zjarrin dhe lereni ta largoje pak temperaturen. (Nuk duhet te ftohet).  Shtoni me pas edhe pak uje te ngrohte e perziejeni qe te perhapet ne tere masen.
Kur te jete ftohur, hidheni ne nje kavanoz. Mund ta perdorni menjehere pas pergatitjes. Dhe per 5 muaj nuk do kete asnje problem nese e perdorni. (Mbajeni ne temperature ambjenti). Pervec se ndalon rrudhat, i zhduk ato dhe zbut fytyren. (Por mund ta perdorni edhe per te pastruar make upin).

Kura 200 vjecare qe zhduk rrudhat ne fytyre. Keshilla estetike.

  
        
          

Komentoni