Gjerat per te cilat nje vajze cmendet. Jane kaq gjera te vogla. beje te ndihet cfare pelqen nje vajze
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Cfare pelqen nje vajze? (As ajo vete nuk e di pse i pelqen disa gjera)

Cfare pelqen nje vajze? (As ajo vete nuk e di pse i pelqen disa gjera)

Cfare pelqen nje vajze? (As ajo vete nuk e di pse i pelqen disa gjera)

Bota e vajzave eshte kaq e vogel. Nuk duhet shume pune per ta bereate te ndihet mire. Pavarsisht se meshkujt ndonjehere e kane shume te veshtire te gjejne nje gjuhe te perbashket. Vajzat zakonisht lumturohen me pak.. Keshtu qe nuk duhet luks apo dhurata te shtrenjta per ti bere te lumtura.

Jane shume gjera te vogla qe e bejne nje njeri te ndihet mire. Sidomos per vajzat qe kane nje shpirt te brishte. Gjithcka nis me disa gjera qe ndodhin spontanisht. Duke qene se meshkrujt shpesh thone : Nuk arrij ta kuptoj! -Ja ku po iu japim nje ndihme.

Gjerat per te cilat nje vajze cmendet. Jane kaq gjera te vogla. beje te ndihet cfare pelqen nje vajze

Cfare pelqen nje vajze?

1. Afrojeni prane vetes duke e kapur per beli.
2. Flisni me te duke e pare ne sy.
3. Ndaj me te sekrete qe askush nuk i di.
4. Mbajeni fytyren e saj ne duart tuaja.
5. Putheni ngadale, duke mos e bere te ndihet e detyruar.
6. Perqafojeni edhe kur nuk e ka mendjen.
7. Mbajeni ne gjoksin tend nderkohe qe flisni per ju te dy.

Gjerat per te cilat nje vajze cmendet. Jane kaq gjera te vogla. beje te ndihet cfare pelqen nje vajze

 

8. Lere te qeshe me te madhe, pa e vrare mendjen se te tjeret ju shikojne.
9. Ftojeni adiku ku jeni larg te gjitheve.
10.Takojeni me miqte tuaj.
11. Tregojini se sa vlen per ty.
12. Beni vazhdimisht foto bashke. Kur te jete vetem i shikon te gjitha.
13. Uleni ne preherin tend, nderkohe qe rrini ne qetesi.
14. Mohojani sa here ju thote se ju do shume.
15. Beje te ndihet e dashuruar ne prani te miqve tuaj.
16. Gjithnje perqafojeni sapo ta takoni.

Gjerat per te cilat nje vajze cmendet. Jane kaq gjera te vogla. beje te ndihet cfare pelqen nje vajze
17. Putheni papritur nderkohe qe ajo po flet.
18. Qendro pas saj dhe perqafoje rreth belit.
19. Tregoji se deshiron te shohesh gjithmone shembellimin tend ne syte e saj.
20. Tregoji sa mire ndihesh kur je me te.
21. Beje te ndihet e surprizuar prej fjaleve tuaja.
22. Tregoi se kujdesesh per te.
23. Sa here qe eshte e deshperuar, mbaje prane vetes.
24. Kapeni per dore nderkohe qe ecni sebashku.
25. Ngushelloje sa here qan. Thuaji se ndihesh keq kur ka lot ne syte e saj.

Gjerat per te cilat nje vajze cmendet. Jane kaq gjera te vogla. beje te ndihet cfare pelqen nje vajze

26. Thuaji TE DUA me ze te larte.

27. Shprehi ndjenjat me gjera rrethanore. Me nje shkrim ne mur ose ne rere.

28. Tregoi se nese ajo eshte e lumtur je edhe ti.

29. Beji me dije se : Dashuria e saj te mjafton per te qene i lumtur.

30. Tregoi se : Shpirti i saj dhe ndjenjat e pastra eshte gjithcka te nevojitet!

  
        
          

Komentoni