Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes. ne forme zemre buke
Home » Si Behet » Receta gatimi » Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes.

Mamate e kane te vezhtire te nisin diten duke bindur femijet te hane mengjes. Do i ndjekin neper shtepi me pjate ne dore. Ose do perfundojne duke iu lutur qe te hane. Ne fakt kjo nuk eshte e nevojshme te ndodhe. Mjafton te krijoni mengjese te kendshme dhe femijet do e hane tere ushqimin.

Ja disa ide per mengjesin e femijes suaj

1.Buke me djathe te shkrire dhe zarzavate.

Nese lyeni feten e bukes me djathe dizenjoni dicka me zarzavate. Mund te formoni nje future te qeshur me fete domateje dhe kastraveci.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes. ne forme zemre buke

 

2.Skuqni buke me veze dhe djathe toste.

Kjo menyre i ben te tundohen. Djathi i shkrire ne vezen e rrahur jep arome shume kercenuese per stomakun. Plus qe eshte nje kombinim i shijshem.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes. ne forme zemre buke

 

3.Pritni buken ne forme zemre.

Shprehjani dashurine femijes suaj edhe nepermjet ushqimit. Nuk eshte e veshtire qe fetes se bikes ti hiqni tulin ne forme zemre. Pastaj mund ta lyeni me nutella. Ose ta vendosni ne tigan dhe te skuqni nje kokerr veze brenda zemres.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes. ne forme zemre buke

 

4.Formoni imazhe te cuditshme me buken e tostes.

Dizenjoni buken me imazhe qesharake. Keshtu qe do e hane ushqimin me deshire. Vini ne pune imagjinaten tuaj. Femijet i pelqejne gjerat e cuditshme.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes. ne forme zemre buke

5.Gote e bukur me kos, arra e mjalte.

Ky lloj mengjesi eshte shume i shendetshem. Pervec kesaj mund te krijoni nje pjate ose gote te bukur dhe per tu pare.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes. ne forme zemre buke

6. Pica te shpejta me feta buke.

Femijet i dashurojne picat. Edhe nese jua servir per mengjes atyre do iu pelqeje. Vendosni pak feta domateje, nje fete djathe dhe pak sallam mbi nje fete buke. Verini te piqen per 4-5 minuta dhe picat e femijeve jane gati.

Ide mengjesesh per femijet. Si ti bindni te hane mire ne mengjes. ne forme zemre buke

  
        
          

Komentoni