Buke e shijshme me salcice dhe veze ne furre.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Buke e shijshme me salcice dhe veze ne furre.

Buke e shijshme me salcice dhe veze ne furre.

Buke e shijshme me salcice dhe veze ne furre.

Per shume prej amvisave behet stres me vete pergatitja e drekes. Sigurisht qe tentojme te gatuajme dicka te shijshme dhe ndryshe. Te pakten te kenaqen femijet me nje shije te re ushqimi. Ndaj ne iu sugjerojme nje recete te thjeshte. Iu nevojiten pak perberes dhe buke.

Buke e shijshme me salcice dhe veze ne furre.

Perberesit :

 • Feta buke
 • djathe kackavall
 • ketch up
 • salcice
 • veze

Buke e shijshme me salcice dhe veze ne furre.

Pergatitja :

 1. Se pari radhisim ne njej tepsi fetat e bukes.
 2. I lyejme me pak ketch-up siper.
 3. Iu veme nga nje kokerr veze te patundur siper.
 4. Presim salcicen ne copa.
 5. Dhe siper salciceve veme djathe kackavall.
 6. Vihen ne furre per 6-7 minuta ne 190 grade.

Buke e shijshme me salcice dhe veze ne furre.

Ju befshin mire!

  
        
          

Komentoni