Me te rejat

Home » Si Behet » Receta gatimi » Makarona ne furre me salce djathi. Receta gatimi italiane.

Makarona ne furre me salce djathi. Receta gatimi italiane.

Makarona ne furre me salce djathi.

Receta gatimi italiane.

Makarona ne furre me salce djathi. Receta gatimi italiane.

Perberesit :

 • 600 gr makarona (Lloji sipas deshires.)
 • 300 gram djathe i bardhe
 • 300 gram djathe kackavall
 • 1 gote panna
 • Gjysem luge gjelle kripe
 • 1 filxhan caji vaj

 

Pergatitja :

 • Veme makaronat te ziejne vetem me uje dhe vaj.
 • Kur te jene zier i kullojme dhe iu hedhim pak vaj siper. (Ne menyre qe te mos ngjiten me njera tjetren).
 • Ne nje ene copetojme te dy llojet e djathrave.
 • Iu hedhim siper panen, kripen, vajin.
 • E perziejme masen mire qe te jete e njetrajtshme.
 • Ne nje tepsi hedhim pak vaj.
 • Shtojme nje rrjesht makarona, nje rrjeshte salce djathi.
 • Ne siperfaqe leme salcen e djathit sigurishte.
 • I veme ne furre per 30-35 minuta ne 180 grade.
 • Pastaj i nxjerrim nga furra dhe i leme te ftohen.
 • Pritini ne porcione sipas deshires.

Makarona ne furre me salce djathi. Receta gatimi italiane.

Ju befshin mire!

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  January 2017
  M T W T F S S
  « Dec   Feb »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com