Toste e shijshme per mengjes. Receta gatimi te thjeshta. djathe proshute
Home » Si Behet » Receta gatimi » Toste e shijshme per mengjes. Receta gatimi te thjeshta.

Toste e shijshme per mengjes. Receta gatimi te thjeshta.

Toste e shijshme per mengjes. Receta gatimi te thjeshta.

Mengjesi eshte me i shijshem kur ha dicka te ngrohte. Aq me shume kur behet fjale per toste. Po u japim ide si te pergatisni disa lloje tostash per mengjes.

 

Toste e shijshme per mengjes. Receta gatimi te thjeshta. proshute dathe

Menyra e pare : Toste me djathe-proshute-domate.

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Proshute e ndare ne feta
 • Feta te prera holle domatesh

Pergatitja :

 • Lyejini te dyja fetet e bukes me gjalpe.
 • Vendosni ne feten e pare nje fete djathe dhe proshute.
 • Tostojeni ne thekesen e bukes.
 • Nxirreni dhe hapeni ne dysh. Vendosni fetat e domateve dhe eshte gati.

Menyra e dyte : Toste-Sanduich

Toste e shijshme per mengjes. Receta gatimi te thjeshta. proshute dathe

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Proshute e ndare ne feta
 • Djathe i bardhe.
 • Veze e zier
 • Pak majoneze
 • Disa gjethe sallate jeshile.

Pergatitja :

 • Lyejeni buken me gjalpe.
 • Vendosni : djathin e tostes, proshuten, vezen e ndare ne feta dhe djathin e bardhe.
 • Tostojeni ne tostiere.
 • Nxirreni dhe vendosni ne te edhe gjethen e sallates jeshile.
 • Sipas deshires mund ti hidhni edhe majoneze.

Toste-vegjetariane.

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Gjethe sallate jeshile
 • Feta domates
 • Feta kastraveci
 • Pak majoneze

Pergatitja :

 • Si fillim lyejeni buken me gjalpe.
 • Vendosni vetem dy feta djathe dhe vereni te tostohet.
 • Pasi te jete shkrire djathi nxirreni dhe vendosni perberesit e tjere.
 • (Nese nuk e hapni lehtesisht buken, perdorni nje thike.)
 • Sipas deshires mund te shtoni edhe majoneze.

Toste e shijshme per mengjes. Receta gatimi te thjeshta. djathe proshute

Toste-me veze.

Perberesit :

 • Buke toste
 • Feta djathi toste
 • Veze e zier.

Pergatitja :

 • Lyejeni buken me gjalpe.
 • Vendosni dy feta djathe dhe ne mes te tyre fetat e vezes se zier.
 • Verini ne tostiere derisa te jete shkrire djathi.

 

  
        
          

Komentoni