Sallate ruse. Si ta pergatisim vete ne shtepi ne pak minuta.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Sallate ruse. Si ta pergatisim vete ne shtepi ne pak minuta.

Sallate ruse. Si ta pergatisim vete ne shtepi ne pak minuta.

Sallate ruse. Si ta pergatisim vete ne shtepi ne pak minuta.

Sallate ruse. Si ta pergatisim vete ne shtepi ne pak minuta. veze kastraveca turshi majoneze

 Perberesit :

 • 150 gr Bizele
 • 2 Patate
 • 2 Karota
 • 500 ml Majoneze
 • 2 Kastraveca turshi
 • 3 veze
 • piper
 • rigon
 • kripe

 

Pergatitja :

 • Pastrojme nga lekura patatet dhe karotat.
 • I presim ne kube te vogla, te imeta.
 • I veme te zihen bashke me fasulet dhe me pak kripe. (Nuk duhet te zbuten shume.)
 • Ziejme edhe vezet. (Pasi te ziejne, i leme te ftohen dhe i presim ne copa  te vogla.)
 • Ne nje ene te gjere, hedhim majoneze. E perziejme bashke me bizelet, patatet, karotat. Perzihen mire me njera tjetren.
 • Shtojme edhe pak kripe, rigon, piper.
 • E ne fund hedhim vezen dhe i perziejme mire.
 • Do krijohet nje mase e njetrajtshme e trashe.
 • Lereni ne frigorifer per 1-2 ore ne ftohje.
 • Pastaj eshte gati ta shijoni.

Sallate ruse. Si ta pergatisim vete ne shtepi ne pak minuta. veze kastraveca turshi majoneze

JU BEFTE MIRE!

 

 

  
        
          

Komentoni