Telefoni Doogee X6 Pro. Cilet jane parametrat dhe si perdoret. Tutoriale shqip. cmime te lira ne treg
Home » Si Behet » Telefoni » Telefoni Doogee X6 Pro. Cilet jane parametrat dhe si perdoret. Tutoriale shqip.

Telefoni Doogee X6 Pro. Cilet jane parametrat dhe si perdoret. Tutoriale shqip.

Telefoni Doogee X6 Pro.

Cilet jane parametrat dhe si perdoret.

Tutoriale shqip.

Telefonat smart jane ata qe dalengadale zvogelojne kerkesat e tregut per nje laptop apo per nje kompjuter statik. Kjo nuk do te thote se ato dalin jashte perdorimit. Absolutisht jo. Nese krahasojme emra si iPhone dhe Samsung mundeni ta kuptoni edhe vete. Shume te rinj ne Shqiperi jane te pajisur me nje pajisje telefoni smart.

Perdorimi i tyre ka disa vite qe behet me popullor se asnjehere.

Le te shikojme nje model ekonomik qe gjendet ne tregun shqiptar.

E kemi fjalen per Doogee X6 Pro.

Telefoni Doogee X6 Pro. Cilet jane parametrat dhe si perdoret. Tutoriale shqip. cmime te lira ne treg, ulje

Ky eshte nje model i prodhuar ne Kine (Made in China). Parametrat e tij jane si me poshte :

 1. Gj/L/Gj 78.6 mm x 155.0 mm x 9.5 mm
 2. Pesha 182 gr
 3. Ekrani 5.5 inch
 4. Kamera Mbrapa : 8 Mp (IP 5)
 5. Kamera Perpara: 5 Mp  (IP 2)
 6. Bateria 3000 mAh (miliamper)
 7. Procesor : ARM Cortex-A53 Quad-core 1Ghz (64bit)
 8. Frekuenca 2G , 3G , 4G
 9. Memorie RAM : 2Gb
 10. Memorie : 16 Gb
 11. Sistem Operativ : ANDROID
 12. Bluetooth : 4.0
 13. GPS: GPS, A-GPS
 14. Sensore : Accelerometer, Light sensor, Proximity Sensor
 15. Karta SIM : Micro SIM + Standard SIM (Telefon me dy karta)
 16. WIFI : 802.11b, 802.11g, 802.11n
 17. Ka dale ne treg ne dy ngjyra : I bardhe dhe i Zi
 18. Material plastik

 

Nese deshironi ta blini, na shkruani ne adresen admin@sibehet.com.

Na tregoni qytetin ku jetoni. Ne ju dergojme ne dyqanin e qytetit tuaj, dhe ju e blini ate me nje cmim te ndryshem. Mjafton qe te referoheni qe jeni nga www.sibehet.com.

Na ndiqni ne :

Facebook : www.facebook.com/sibehet

Instagram : www.instagram.com/sibehet

  
        
          

Komentoni