Home » Si Behet » Receta gatimi » Peshk ne furre. Si te gatuaj peshk. Receta gatimi.

Peshk ne furre. Si te gatuaj peshk. Receta gatimi.

Peshk ne furre.

Si te gatuaj peshk.

Receta gatimi.

Peshk ne furre. Si te gatuaj peshk. Receta gatimi.

Perberesit :

 1. Peshk (Sa te keni deshire.)
 2. Nje kokerr e gjysem qepe e thate.
 3. 3-4 Thelbinj hudher.
 4. 3-4 Domate.
 5. 2 Gjethe dafine.
 6. Nje filxhan vaj ulliri.
 7. 1 Kokerr limon.
 8. Pak kripe, pak piper.

 

Pergatitja :

 • Vendosim ne zjarr nje tigan me vaj ulliri.
 • Qerojme hudhrat, i presim holle dhe i hedhim tek vaji.
 • Pastrojme qepen dhe e presim ime.
 • E vendosim te skuqet tek hudhra.
 • Ndajme domatet ne kube te vegjel.
 • Pasi te jete shuar qepa, i shtojme domatet.
 • I leme te skuqen bashke.
 • Shtojme kripe, piper.
 • Pastaj dy gjethet e dafines.
 • Marrim nje tepsi.
 • Hedhim vaj ulliri.
 • Shtojme gjellen e pergatitur.
 • Siper saj vendosim peshkun.
 • Lyhet me pak vaj.
 • Vihen ne furre me 200 grade per 30 minuta.
 • (Mire do ishte ta nxeni qe perpara soben.)
 • Nxirreni peshkun.
 • Shtrydhni gjysmen e limonit dhe hidhjani siper.
 • Pritni disa feta limoni dhe vendosini per dekor.

Peshk ne furre. Si te gatuaj peshk. Receta gatimi.

U befte mire! 🙂

  
        
          

Komentoni