Home » Si Behet » Receta gatimi » Cokollate e nxehte ne shtepi. Si te pergatis cokollate ne shtepi.

Cokollate e nxehte ne shtepi. Si te pergatis cokollate ne shtepi.

Cokollate e nxehte ne shtepi.

Si te pergatis cokollate ne shtepi.

Cokollate e nxehte ne shtepi. Si te pergatis cokollate ne shtepi.

 

Cokollate e nxehte

Perberesit :

 • Nje bustine cokollate (blihet e gatshme).
 • Dy luge caji sheqer.
 • Nje filxhan qumesht.

 

Pergatitja :

 • Ne nje xhezve vendosni qumeshtin.
 • Lereni te zieje.
 • Kur te kete valuar uleni zjarrin.
 • Hidhni sheqerin dhe perziejeni mire.
 • Pastaj hapni bustinen e cokollates dhe hidheni ne qumesht.
 • Perziejeni pa nderprerje.
 • Shihni sesi trashet masa ne xhezve.
 • Fikeni zjarrin.
 • Hidheni ne filxhan.

 

Cokollata e nxehte eshte gati.

Shijojeni!

  
        
          

Komentoni