Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat.per here te pare
Home » Si Behet » Mode » Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat.

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat.

Si behet seksi per here te pare.

  • Keshilla per djemte dhe per vajzat.

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat. virgjeria

Ndoshta ka ardhur momenti i duhur. Shpresojme qe te jeni ne moshe madhore dhe te mos pendoheni. Ndodh ndonjehere qe edhe te ndjeni ndjenja faji. Kjo ne varesi te eksperiences qe do te kaloni. Te besh seks per here te pare sigurisht qe do mbetet gjate ne mendje. Eshte eksperience e cila do zeje vend ne kujtesen afatgjate. Jane me shume fat ata qe e perjetojne me njeriun e duhur kete pervoje. Dhe jane akoma me me fat ato qe e ndjejne ne cdo qelize kete akt.

Mund te quhet pak stresuese. Eshte disi e sikletshme. HERA E PARE. Sigurisht qe eshte ankthioze ne nje fare menyre. Ne fund te fundit po provoni dicka qe nuk e dini sesi ndodh. Historite e miqve, eksperiencat e te tjereve. Filmat qe keni pare, mund te ju japin me shume pasiguri. Mbase shoqja juaj ju ka thene se ka patur shume dhimbje. Dikush tjeter qe ka pasur shume gjakderdhje. Nuk eshte cudi nese ndonjera te nesermen nuk eshte zgjuar ne forme. Seksi per here te pare jep nje ndryshim ne organizem.

Cfare ndryshimi mund te ndodhe?

Dicka do ndryshoje tek ti. Nuk eshte gjithmone e dhimbshme hapja e vagines. Normalisht qe do kete pak dhimbje pasi do jete nje “trup i huaj” ne te. Nese komunikoni mire me partnerin nuk do keni shume dhimbje. Ai duhet te beje nje penetrim te kujdesshem ne menyre qe te mos ndihesh keq. Kete gje duhet ta kuptoje nga veprimet dhe reagimet tuaja. Mos e ngut partnerin. Mundesisht perdor nje lubrifikues. Ne fillim fut gishtat e tij ne menyre qe te hapet vagina. Thuaji se kur te pelqen dhe kur te dhemb. Nuk ke pse duron dicka vetem per ta bere ate te ndihet mire. As nuk ke pse te ndihesh keq..

Kur duhet te bej seks?

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat. virgjeria

Kjo nuk eshte dicka e paracaktuar. Mund te ndiheni mire ne muzg. Ne agim te mengjesit. Ose ne erresiren e nates. Gjeni kohen qe me se shumti u pelqen dhe ju ben te ndiheni mire. Mos e mendoni gjate as mos planifikoni sikur do jete dicka e hatashme. Zgjidhni momentin qe e ndjeni. Atehere kur duke e pare partnerin ne sy thoni, “Jam gati.”

Ku duhet te bej seks per here te pare?

Fakti qe eshte hera e pare nuk ju jep shume mundesi zgjedhje. Nje vend i pershtatshem eshte i duhuri. Mund te ju tundoje ta beni ne makine. Mbase edhe ne det. Apo ne ne nje vend te mbyllur ku nuk le mundesi levizjeje. Mos e lini eksitimin te ju nenshtroje. Zgjidhni vendin e duhur dhe pritni te shkoni aty. Nje dhome e ngrohte. E paster mbi te gjitha eshte nje vend perfekt. E sigurisht dhe nje banjo komode.

Cfare te duhet me vete?

Asgje dhe gjithcka. E cuditshme kjo eee.. Ne fakt nuk ju duhet asgje e tepert. Por u duhet cdo gje e nevojshme. Keni nevoje per pilula kontraceptive (ne rastin e femrave), dhe kontraceptiv per meshkujt. Jane te domosdoshme per seks te sigurt. Mospatja e eksperiences mund te ju beje te gaboni……

Keshilla per vajzat!

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat. virgjeria

Vajza, fakti qe jeni me nje mashkull nuk do te thote se ai do te beje gjithcka. Eshte e vertete se nuk keni eksperience dhe nuk dini shume. Ama se cfare ju pelqen e dini. Edhe cfare nuk u pelqen e keni kuptuar tashme. Mos rrini si manikin ! Nese pritni qe ai te beje cdo gje, hera e pare ka deshtuar. Tregojini se cfare ju pelqen. Cfare ju ben te ndjeni kenaqesi. Nuk them ti thoni me ze, as te ja listoni duke e pare ne sy. Me delikatese. Me veprime. Merrni doren e tij dhe vendoseni aty ku keni deshire te jete. Kthehuni ne pozicionin qe ju pelqen. Levizni edhe ju. Pergjigjuni ndaj prekjeve te tij. Jepni shenja qe edhe ai ta kuptoje qe ndiheni mire. Ose ta kuptoje qe po ju lendon.

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat. virgjeria

Ne momentin qe do ndjeni penisin e djalit brenda jush, reagoni sikur e ndjeni. Nese nuk keni dhimbje lereni te shkoje me thelle. Nese e ndjeni qe keni shume dhimbje ndalojeni. Ju duhet akoma me shume kohe. Qendroni prane partnerit tuaj duke e perqafuar dhe te eksploroje me gishta.

Keshtu edhe do ndiheni me ne qejf, por edhe do ju ndihmoje te hapeni me shume. Nese nuk e beni dot nuk keni pse te kerkoni aspak falje. Ju nuk po beni asgje te gabuar. Disa vajza e kane himenin aq te forte saqe do duhet nderhyrje kirurgjikale per ta hapur. Prandaj nuk keni pse e vini veten ne siklet.

Gjakderdhja.

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat. virgjeria

Dicka normale nese keni, por edhe nese nuk keni. Ekziston nje perqindje e madhe e vajzave qe nuk kane gjakderdhje heren e pare. Sigurisht cdo gje varet nga fiziologjia. Por edhe nga aktiviteti i jetes se perditshme. Nuk kane gjakderdhje vajzat qe kane ngare bicikleten shume. Vajzat qe kane notuar shume dhe shpesh. Por edhe vajzat qe kane perdorur tampone gjate menstuacioneve. Nuk eshte aspak alarmante as e mosbesueshme nese nuk keni gjakderdhje.

Keshilla per meshkujt.

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat. virgjeria

A duhet ta dije ajo qe je virgjer. SIGURISHT qe PO. Me mire ta kuptoje qe e ke nga mungesa e eksperiences sesa paaftesia. Edhe per meshkujt ka nje here te pare. Prandaj nuk ka asgje per tu shqetesuar. Eksperienca e saj te udheheq ty, dhe keshtu ke nje kujtim te bukur.

Po sikur te deshtosh?!

Ekziston edhe mundesia e deshtimit. Ndodh natyrshem qe penisi te mos u bindet. Ose u le ne balte ne momentin e fundit. Mos u shqeteso. Perdor duart, buzet. Luaj duke prekur, duke puthur dhe ai do filloje te reagoje. S’ke pse te heqesh dore. Vazhdo, eksploro dhe luaj.

Po sikur te arrij orgazmen me shpejt?

Orgazmen mund ta arrish shume shpejt. Ose shume vone. Hera e pare ka komplikime edhe prej emocioneve.. Vec mbaje situaten nen kontroll dhe bej kujdes.

Perdor me cdo kusht prezervativ.

Si behet seksi per here te pare. Keshilla per djemte dhe per vajzat.virgjeria

Duhet me patjeter qe te sigurohesh dhe mbrohesh. Perdor prezervativ te marre ne farmaci ose intimo shop. Ejakujimi i vazhdueshem shpesh mund ta beje penisin te mbetet i “piset”. Edhe pa deshire dhe dijeni, mund te vije shtatezania e padeshiruar.

Mos u shqeteso per formen dhe madhesine e penisit tend.

Gjatesia e penisit e nevojshme per te arritur kenaqesi femra eshte 14 cm. Transformimet gjenetike ekzistojne. Mund ta keni edhe me te shkurter por kjo nuk ju nen impotent. Nuk keni pse shqetesoheni per gjatesine e tij. Me arritjen e kenaqesise detyrimisht gjatia 14 do arrihet dhe do kaloje. Rrini te qete mbi te gjitha. Edhe sigurisht qe do keni nje here te pare te paharrueshme.. Mjafton te link ndjenjat te u udheheqin dhe mos nxitoni. Mbi te gjitha, hera e pare me dike qe nuk ndjeni asgje eshte deshtim.

 

Te besh seks per here te pare do mbetet ne kujtesen tende. Kujdesu qe te mos kesh pervoje te keqe. Uroj qe te jeni te gatshem dhe te bindur per ta bere fakt heren tuaj te pare. Mbi te gjitha te jeni me dike qe e doni. Gjithsesi shijojeni dhe mos u beni histerik!

  
        
          

Komentoni