Uthulla e molles. Ja arsyet pse duhet te gjendet ne shtepine tuaj.
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Uthulla e molles. Ja arsyet pse duhet te gjendet ne shtepine tuaj.

Uthulla e molles. Ja arsyet pse duhet te gjendet ne shtepine tuaj.

Uthulla e molles. Ja arsyet pse duhet te gjendet ne shtepine tuaj.

Amvisat kane gjetur nje produkt cudiberes. Behet fjale per uthullen e molles. Uthull e cila pervec perdorimit ne kuzhine ka edhe shume menyra aplikimi. Sugjerimet per perdorimin e saj ofrohen nga : Kuzhinier, mjeke, estetiste etjer.

Uthulla e molles. Ja arsyet pse duhet te gjendet ne shtepine tuaj.

Ja per cfare sherben uthulla e molles :

 • Ndihmon ne humbjen ne peshe.

Duke pire dy luge gjelle me uthull cdo mbremje u ndihmon te humbni peshe. Nese nuk e konsumoni dot ashtu, perzijeni me nje gjysme gote uje te vaket.

 • Menjanon njollat e dhembeve.

Ngjyra e verdhe e dhembeve mbetet shqetesuese. Nuk eshte aspak estetike per askend. Keshtu duke e lagur furcen e dhembeve me uthull i largoni ato njolla. Lajini dhembet sikur me paste dhemebsh, por me uthull.

 • Sherben si shkelqyes flokesh.

Ndodh qe floket te humbin shkelqimin. Kjo nuk ka te beje as me shampon as me ngjyren e flokeve. Por vetem me nje mungese vitamine te flokut. Prandaj duke shperlare floket me uthull do u jepni atyre shkelqim.

 • Largon njollat nga dielli.

Nga ditet e nxehta te veres na behen njolla ne lekure. Disa njolla ngjyre kafe. Duke njomur nje cope pambuku me uthull, lagini ato. Aplikojeni disa here ne dite dhe njollat do zhduken.

 •  Sherben per pastrimin e inoksit.

Siperfaqet e inoksit ne kuzhinene tuaj do shkelqejne serish. Lageni nje cope me uthull dhe pastroni siperfaqet. Pervec largimit te njollave, rikthehet shkelqimi i siperfaqes.

 • Solucion pas rrojes.

Meshkujve u shfaqen disa pucrra te bezdisshme pas rrojes. Kjo nga ifeksioni qe merr lekura. Nese lagni fytyren me uthull molle, pas rrojes kete problem do e zhdukni.

 • Aromatizues i kendshem.

Provoni te lini nje gote me uthull mbi tavoline. Ngadale gjithe dhoma do te marre nje arome shume te kendshme.

 • Largon insektet nga trupi kafsheve shtepiake.

Nese qeni apo macja juaj ka pleshta, lajeni me uthull molle. Per ne me pak se 5 minuta do te largohen te gjithe. Pa qene aspak nevoja ti beni injekjone kafshes suaj.

 • Largon pucrrat dhe aknet.

Nese deri  me sot nuk keni gjetur shpetim nga puccrat. Porvojeni uthullen e molles. Cdo nate kur te uleni per te fjetur, lyjeni fytyren me uthull. Pas nej jave, fytyra juaj do jete e paster si kurre me pare.

 • Clodhes i kyqeve.

Pas nje pune te gjate, kembet zakonisht fillojne te dhembin. Ose dhimbjet remautizmale. Nese hidhni uthull ne nje legen me uje te ngrohte keto dhimbje do largohen plotesisht.

 • Largon enjtjet.

Te ndjerit i enjtur ne nje pjese te trupit, shkakton irritim. Vetem duke e ferkuar ate zone me uthull molle enjtja do largohet. Efekti eshte i dukshem menjehere.

 

Siq po shikoni uthulla e molles ka perdorim shume te gjere. Efektet e saj jane bere te njohura edhe nga dermatologet. Aplikojeni ne menyren e duhur dhe do te merrni efekt. Qendroni te shendetshem duke perdorur produkte bio.

 

 

 

 

 

 

 

  
        
          

Komentoni