U kane vrare kepucet? Ja cfare duhet te beni qe te ndiheni me mire.
Home » Si Behet » Mode » U kane vrare kepucet? Ja cfare duhet te beni qe te ndiheni me mire.

U kane vrare kepucet? Ja cfare duhet te beni qe te ndiheni me mire.

U kane vrare kepucet?

Ja cfare duhet te beni qe te ndiheni me mire.

 

Nderrrimi i stineve dhe nderrimi i garderobes pervec stresit te modes sjell edhe shqetesime. Me largimin e vjeshtes duhet te vishemi edhe me trashe. Detyrimisht do te ndryshojme edhe kepucet. Marrja e kepuceve me te ngrohta e me te rehatshme. Por jo gjithmone do jene aq te rehatshme sa presim.

U kane vrare kepucet? Ja cfare duhet te beni qe te ndiheni me mire.

Na ka ndodhur te gjitheve te kemi ndjere dhimbje kembesh prej kepuceve. Kepucet e papershtatshme gjithmone kane shkaktuar kembe te vrava.

Deshira per tu dukur shik dhe casual shpesh na shtyn edhe te gabojme ne zgjedhje. Kepucet e ngushta, apo ve vogla jane bere shkaktare e shenjave dhe dhimbjeve te kembeve. Por natyrisht qe e kemi nje zgjidhje.

U kane vrare kepucet? Ja cfare duhet te beni qe te ndiheni me mire.

Jane disa teknika qe po ti perdorni nuk do lendoheni edhe aq. POR duhet te dini te zgjidhni kepucet ne numrin tuaj. Nuk ka asgje te ekqe nese e keni kemben e gjate. Per ate gjatesi zgjidhni kepucen e rehatshme.

U kane vrare kepucet? Ja cfare duhet te beni qe te ndiheni me mire.

Se pari : Beni prova me kepucet e reja.

Pasi te keni blere kepuce te reja, mbathini dhe provoni neper shtepi. Ecni neper ambjentet ku ju jeni, derisa te pershtatet kemba. Vishni corapet e duhura ne  varesi te kepuces.

Se dyti : Hidratojini kembet me krem.

Nje krem zbutes do u beje gjithmone pune. Do e beje kemben te jete me e rreshqiteshme dhe te zeje vend. Gjithashtu nuk do e lejoje te enjtet. Lyerja me krem gjithashtu e ben kemben te rrije e lire.

E treta : Nese kembet u jane vrare lerini te marrin fryme.

Mos vendosni leokoplaste njeri mbi tjetrin. Nese keni plage ne kembe, lerini kemben e lire. Do te thahet ne menyre natyrale dhe nuk do mbeten shenja. Mos aplikoni ilaqe qe do e mbajne te bute plagen. Kjo do ndikoje ne vonimin e sherimit te plages.

E katerta : Vendosni puder bebi ne kepuce ose corape.

Pudra gjithmone eshte zgjidhja me e duhur. Duke hedhur puder qe perdoret per bebet keni shpetuar kembet tuaja. Kjo per arsye se nuk do u leje te fryheni. Dhe as te djersini. Keshtu thjesht me dicka te pakushtueshme i paraprini vrarjes se dhimbshme.

 

Nepermjet ketyre sugjerimeve te jeni te sigurt qe nuk do keni me plage ne kembe. Nuk u kushton asgje qe te u jepni pak me shume rendesi detajeve te vogla. Pervec kesaj, asnjehere mos mbathni kepuce qe te dukeni mire. Mbathni kepucet qe u rrine lirshem e nuk u ngushtojne kembet.

  
        
          

Komentoni