Volvo prezanton autobusin me te madh ne bote.
Home » Si Behet » Teknologji » Volvo prezanton autobusin me te madh ne bote.

Volvo prezanton autobusin me te madh ne bote.

Volvo prezanton autobusin me te madh ne bote.

Volvo prezanton autobusin me te madh ne bote.
Kompania ka bere nje prezantim te vecante te autobusit te saj te ri “Volvo Gran Arctic 300” . 

300 do te jete numri i pasagjereve qe do mund te akomodohen ne autobusin e gjate prej 98 kembesh. Nese doni te ju japim nje ide me te qarte. Eshte pothuaj nje e treta e nje fushe futbolli.

 

Gran Arctic 300 eshte me i madhi ne llojin e tij per momentin.

 

Volvo Bus Latin America e krijoi kete autobus per transportimin e njerezve ne Brazil dhe qe pritet edhe te dale se shpejti ne rruge.

 

Volvo prezanton autobusin me te madh ne bote.

 

Fabiano Todeschini i cili eshte edhe presidenti i kompanise Volvo Bus Latin America shprehet :

 

Ky gjigand i ri do jete shume rezultativ per sistemin e transportit te Brazilit. Do ofroje nje kualitet shume me te larte per pasagjeret. Perfitime te tjera normalisht do te kene edhe per operatoret.

 

Imagjinoni sikur te donim te sillnim ne rruget e Tiranes nje gjigand te tille. Do na duhej fatkeqesiht te shembim gjysmen e pallateve te Tiranes, ne menyre qe te benim kthesem me te.

 

  
        
          

Komentoni