12-si-te-instaloj-dropbox-ne-kompjuterin-tim-tutoriale-shqip-faqen-zyrtare-llogari-te-re-si-te-instalojme
Home » Si Behet » Teknologji » Si te hapim nje llogari ne DropBox. Tutoriale shqip

Si te hapim nje llogari ne DropBox. Tutoriale shqip

Si te hapim nje llogari ne DropBox.

Tutoriale shqip

Dy fjale per historine dhe idene e DropBox.

Ky sherbim u krijua ne vitin 2007 ne San Francisko nga studentet Drew Houston dhe Arash Ferdowsi. Ne shtator te vitit 2008 u vu ne pune per here te pare. Ne vitin 2011 u hodh ne treg sherbimi DropBox per Bizneset (Dropbox for Business).

Sot ky sherbim perdoret nga 200 milion perdorues ne mbare boten. Dropbox ofron 2 Gb memorie falas pasi ju te hapni adresen ne faqen perkatese.

Le te fillojme me proceduren pa humbur kohe.

Qe te hapni nje adrese ne DropBox ju duhet te keni nje adrese e-maili. Nese nuk keni nje adrese e-maili atehere hapni nje te re. Nese nuk dini si te hapni nje adrese e-maili, mos u shqetesoni, ju mesojme ne.

Ndiqni proceduren duke klikuar KETU.

Mbaroni hapat dhe kthehuni serish per te hapur adresen ne DropBox.

 

Ju qe keni adrese e-maili ndiqni proceduren e meposhtme.

Fillimisht vizitojme faqen zyrtare www.dropbox.com. Ju zgjidhni opsionin Create an Account, sikur jua kemi treguar ne fotografi.

5 si te hap nje llogari ne dropbox tutoriale shqip si te hapim , si te instalojme

Ikona e re qe do shikoni do jete si me poshte. Duhen plotesuar fushat sikur i shikoni. Dmth emri, mbiemri, adresa e e-mailit dhe fjalekalimi.

I agree to Dropbox terms duhet zgjedhur si opsion. Me kete menyre pranoni kushtet e perdorimit.

Veprimi i fundit qe duhet te beni eshte te klikoni mbi fjalen Create an Account. Kaq ishte. Adresa u hap

5 si te hap nje llogari ne dropbox tutoriale shqip si te hapim , si te instalojme

Te adresa juaj e e-mailit qe deklaruat me lart, do ju vije nje e-mail konfirmimi. Thjesht klikoni linkun e konfirmimit. Keshtu identifikohet qe ju jeni personi qe beri kerkesen per adrese DropBox-i te ri.

5 si te hap nje llogari ne dropbox tutoriale shqip si te hapim , si te instalojme

Sapo te klikoni mbi linkun qe ju ka ardhur automatikisht do kaloni ne llogarine tuaj te re. Aty do gjeni edhe mesazhin mireseardhes.5 si te hap nje llogari ne dropbox tutoriale shqip si te hapim , si te instalojme , nje adrese e-maili

 

Tashme mund te filloni te ruani dokumentet tuaja ne DropBox. Keni 2Gb (2000 Mb) hapesire qe mund ta perdorni per fotografi, dokumente te ndryshme etj.

Si te instalojme DropBox ne kompjuterin tone ?

Mesoni proceduren duke klikuar KETU.

  
        
          

Komentoni