Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Nuk ndiheni mire pa arsye? Dikush u ka bere magji!

Nuk ndiheni mire pa arsye? Dikush u ka bere magji!

Nuk ndiheni mire? Dikush u ka bere magji!

 

Kohe me pare kane besuar shume ne ekzistencen e magjive. Disa madje edhe kane kembengulur qe u kane bere magji. Nuk eshte dicka e tepruar te perdoret kjo fjale. Shume persona kane besuar dhe vazhdojne te besojne qe magjite ekzistojne. E ne fakt kane te drejte.

Si ta kuptoni qe u kane bere magji.Nuk ndiheni mire pa arsye Dikush u ka bere magji !

Jane shume te moshuar te cilet dine te bejne disa truqe. Ndikimi i tyre mund te jete negativ, por edhe pozitiv. Ne varesi te personit qe do te kete synimin te beje mire apo keq. Pra siq po e kuptoni, magji bejne edhe per ti ndrequr pune dikujt, por edhe per ti prishur.

Si kane mesuar te bejne magji keta persona?

Zanafillat nisin qe me ekzistencen e perendive. Pra perendia ia jepte kete dhunti, nje personi te caktuar. I cili duhej te permbushte me pare disa kritere. Kishte ndikim te madh edhe paraqitja. Pamja fizike apo disa tipare te dallueshme. Shiheshin si fytyra te vecanta, pasi kishin veshe me maje, apo mjeker me te mprehte. Keshtu merrnin dhuntine  e te berit magji, prej perendise qe i falej. Disa te tjere thone qe gojedhenat mbeshteteshin tek imazhi i zanes. Zanat e maleve u shfaqeshin neper rruge naten disa njereve. Atyre me te mireve u jepnin edhe aftesine per te bere magji te mire. Sigurisht qe personi me aftesi tashme, e perdorte sipas deshires se tij.

Si vepron magjia?

Thuhet se magjia vepron nepermjet fjaleve, simboleve, tingujve, kercimeve, ecjes. Si mund ta kuptojme kete. Ai qe ben magji mund te thote nje fjale te vetme e te ndikoje mbi ty. Te tregoje nje figure dhe sapo te fiksohesh ne te te perfshihesh nga magjia. Plus qe duke ecur rreth teje, duke bere nje kercim, apo duke te leshuar ndonje tingull. Menyra me e zakonshme qe behet magji eshte nepermjet shikimit dhe te folurit nen ze.

Si ta kuptoni qe u kane bere magji.Nuk ndiheni mire pa arsye Dikush u ka bere magji !

Si ta kuptoni qe u kane bere magji? (Themi per magji te keqe ne kete rast.)

 • Mpirje ne disa pjese te trupit.
 • Nxehtesi ne trup, ose ftohje. (Jo sikur temperatura, por nje nxehtesi e brendshme, qe e ndjeni rreth vesheve apo poshte syve. Nuk eshte e thene vetem ne keta pjese sigurisht.)
 • Njolla te quditshme ne pjese te ndryshme te trupit.
 • Keputjeje.
 • Dhimbje koke shternguese.
 • Veshtiresi ne frymemarrje.
 • Shterngime ne zemer.
 • Endrra te quditshme.(Shikimi i qenve, maceve, gjarperinjve.)
 • Zera perreth, ndjesia se dikush po te therret.
 • Degjimi i hapave, ndjesia qe dikush po te ndjek.
 • Trokitja e deres, por qe askush nuk eshte.
 • Harresa.
 • Humbja e deshires per te bere dicka.
 • Humbja  e deshires per te dale me shoqeri, apo per te biseduar me te tjeret.
 • Te qarit pa arsye deh me denese.
 • Frike e vazhdueshme.

 

Keto jane simptomat e dukshme qe keni magji. Ndoshta nje pjese e mire prej jush i kane perjetuar dhe nuk kane gjetur ndihme. Nuk eshte alarmante ne fakt. Jo te gjithe na duan, dhe jo te gjithe duan te na shohin mire. Edhe duke mos dashur mund te bejne keq. Energjia negative e disa personave mund te na beje shume keq edhe pa patur asnje marrdhenie me ate person.

Budalleqe per dike qe sbeson, por teper te verteta per ata qe besojne. Magjite kane ekzistuar e do vazhdojne te ekzistojne per aq kohe sa ekziston njerzimi.

 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*