Cilat jane gjerat qe meshkujt duan me shume nga femrat.Tutoriale shqip
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Cilat jane gjerat qe meshkujt duan me shume nga femrat.

Cilat jane gjerat qe meshkujt duan me shume nga femrat.

Cilat jane gjerat qe meshkujt duan me shume nga femrat.

Marrdhenia qe meshkujt formojne me femrat perqendrohet ne temperamentin e te dyve. Jane disa gjera te cilat bejne diferencen. Gjithmone do te jete dicka qe do marre vemendjen e mashkullit. Nuk eshte e thene qe te jete vetem dicka erotike por edhe emocionale.

Cilat jane gjerat qe meshkujt duan me shume nga femrat.Tutoriale shqip

Ja jane gjerat qe meshkujt duan me shume nga femrat :

  • Buzeqeshjen

Meshkujt preferojne vajzat e qeshura. Jo ato qe qeshin pa lidhje, por vajzat me humor. Te jesh nje tip qe pershtatesh gjithmone do te jete teper e pelqyeshme.

  • Kerkesen e keshillave

Eshte bukur kur kerkon nje keshille nga partneri. Do ti tregosh atij shume gjera. Se pari do e vleresosh. Se dyti, do e besh te kuptoje se mendimi i tij eshte i rendesishem per ty.

  • Marrja e iniciativave

Vleresohet dhe pelqehet ideja se vajza ben e para perpjekje. Te qendroni me shume bashke. Per te planifikuar fundjaven. Dalja se bashku. Eshte gjithmone e pelqyeshme marrja e iniciativave.

  • Terheqjen e vemendjes

Zakonisht jane meshkujt ata qe terheqin vemendjen ne nje lidhje. Por eshte e pelqyeshme edhe kur vajzat e bejne kete gje. Terheqja e vemendjes se tij ndaj gjerave qe te bejne te mos jesh rehat.

  • Te behesh qesharake pa dashje

Ne disa raste pa kuptuar mund te jesh pak qesharake. Mbase me veshjen, me ndonje gjest. Nuk eshte dicka per te cilen mund te shqetesohesh. Madje kjo pelqehet prej meshkujve.

  • Te jesh vetvetja

Te jesh ajo qe je eshte gjithmone ne mode dhe e admirueshme. Nuk eshte e nevojshme qe te dalesh prej vetes per te qene e pelqyeshme. Meshkujt i adhurojne femrat qe respektojne veten e tyre.

  • Te besh dicka per te

Lumturohemi kur dicka personalizohet per ne. Qofte kjo nje dhurate simbolike. Nje shkrim ne peme. Nje shkrim ne rere apo cfaredo. Te besh dicka per te do e beje gjithmone te pelqeje edhe me shume.

 

Ne kete artikull  treguam disa nga gjerat qe meshkujt duan me shume tek femrat. Eshte mire te kuptojme mendjen e meshkujve qe te sillemi sikur duhet ndonjehere!

Shkrimi eshte ofruar nga S. Prenga

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*