Home » Si Behet » Teknologji » Ku te gjej antivirus falas per kompjuterin tim ?

Ku te gjej antivirus falas per kompjuterin tim ?

Ku te gjej antivirus falas per kompjuterin tim ?

Shume e thjeshte. Ne motorin e kerkimit GOOGLE shkruani fjalen free antivirus, dhe motori i kerkimit do ju shfaqe nje mori rezultatesh. Ne do ju japim opsione te thjeshta, tutoriale shqip FALAS, se si mund te instaloni shume thjesht nje antivirus ne kompjuterin tuaj.

Nje nder faqet me te njohura per programe falas, eshte www.ninite.com. Ne kete faqe ju mund te gjeni edhe programe te tjera pervec antivirusit.

Ninite ju mundeson instalimin e antivirusit me nje klik te vetem. Atehere, gjeja e pare qe bejme eshte te vizitojme faqen e lartpermendur. Ndiqni udhezimet e fotografise me poshte. Klikoni mbi te qe te hapet me e madhe.

Ne rastin tone ne do shkarkojme antivirusin AVAST. Ky antivirus eshte mjaft i mire per perdoruesit familjare. Per ata qe kane deshire te vizitojne faqe te ndryshme atehere keshilla jone eshte te blini nje antivirus. Ju ruani kompjuterin tuaj ne kete menyre.

Ku te gjej antivirus falas per kompjuterin tim si behet

Klikoni Get your Ninite, dhe shikoni ne krah te majte poshte. Do filloje te zbrese antivirusi qe ju keni zgjedhur. Ne varesi te linjes se internetit qe ju dispononi, do shkarkohet edhe aplikacioni ekzekutues.

si behet com antivirus Ku te gjej antivirus falas per kompjuterin tim si behet

 

Klikoni te aplikacioni i sapo zbritur ne kompjuterin tuaj. Do ju hapet nje kartele sigurie, qe ju pyet nese jeni te sigurte qe doni ta hapni aplikacionin. Ju normalisht qe do klikoni mbi fjalen RUN (vrapo, ekzekuto)

si behet com kliko fjalen run si behet com antivirus Ku te gjej antivirus falas per kompjuterin tim si behet

 

Pasi keni dhene komanden RUN, do shikoni ne ekranin e komjuterit tuaj qe NINITE do filloje te beje ekzekutimin e komandes qe sapo keni dhene. Ose me fjale te thjeshta : Instalimin e programit qe zbritet.

si behet com si behet com kliko fjalen run si behet com antivirus Ku te gjej antivirus falas per kompjuterin tim si behet

Kaq ishte. Tani nuk keni nevoje te pyesni – Ku te gjej ? Ajo qe nevojitet eshte te beni nje RESTART kompjuterit tuaj, ne menyre qe antivirusi te aktivizohet.

Tutoriale shqip dhe FALAS per perdorimin e kompjuterit duke shfletuar faqen tone.

Nese keni dicka qe nuk dini ta beni thjesht na kontaktoni.

Menyrat per te na kontaktuar jane ose me ane te formes se gatshme duke klikuar KETU .

Duke na derguar e-mail ne adresen [email protected]

A e dini se cfare eshte Windows DEFENDER ? Mesojeni duke klikuar KETU.

  
        
          

Komentoni