Tag Archives: receta te ndryshme

Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.

Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.

Byrek me molle. Receta gatimi tradicionale.   Perberesit : 2 Molle 2 luge gjalp Gjysem filxhan caji sheqer pluhur 2 Pete sfoliata  Pergatitja : Si fillim duhet ta ndezim soben qe te ngrohet ne 200 grade. Pastojme mollet nga farat dhe lekura. I ndajme ne copa te vogla dhe  i …

Lexo me shume

Pancake te shijshem. Mengjesi i duhur.

Pancake te shijshem. Mengjesi i duhur. Perberesit : 2 veze 400 ml qumesht 250 gr miell 50 gr gjalpe i shkrire 70 gr sheqer 3 luge kafeje pluhur pjekjeje per embelsira 1 luge kafeje vanilje Pergatitja : Rrahim vezet dhe sheqerin. Shtojme gjalpin vaniljen dhe qumeshtin. Ne nje site hedhim miellin …

Lexo me shume