Home » Studenti Online » Archive by categoryDega Pune Sociale

Çfarë është hiperaktiviteti (ADHD)?

Çfarë është hiperaktiviteti (ADHD)? Hiperaktiviteti tek adoleshentet
Çfarë është hiperaktiviteti (ADHD)?   Hiperaktiviteti ose ADHD (nga anglishtja Attention Deficit Hyperactivity Disorder) ka të bëjë me vështirësitë në sjellje dhe në zhvillimin tipik. Që vihet re ne mungesën e vëmendjes dhe përqendrimit, si dhe të qenit shumë aktiv. Kjo vështirësi ndërhyn dukshëm në sjelljen e adoleshentëve...
Lexoni me shume

Te jesh vetvetja. Sa e veshtire eshte?

Te jesh vetvetja. Sa e veshtire eshte? Keshilla psikologjike
Te jesh vetvetja. Sa e veshtire eshte?   Eshte lufte qe gjithmone e kemi me boten qe na rrethon. Frika te behemi kopje dhe frika te rrime vetvetja. Ne fakt te jesh vetvetja eshte gjeja me perfekte qe mund te zgjedhim. Nderkohe qe paralel me te rrine edhe...
Lexoni me shume

Para se të vdisja do të doja…

Para se te vdisja dëshirave personale mendimesh njerëzore do të doja
Çfarë do të donit para se të vdisnit ? Nga ideja e një artisteje që ka shkruar mbi një mur në New Orleans në 2011, lindi projekti “Para se të vdisja do te doja…   Sot ka më shumë se 400 mure në më shumë se 60 vende...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  May 2018
  M T W T F S S
  « Apr    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031