Home » Studenti Online » Archive by categoryDega Mjekesi

Disa sjellje qe e zgjasin jeten e njeriut me me shume se 10 vjet.

Disa sjellje qe e zgjasin jeten e njeriut me me shume se 10 vjet.
Sipas studimit të Harvardit: ndërprerja e pirjes së duhanit, alkooli i ulët, kontrolli i peshës, ushqimi i shëndetshëm  sporti..     Merrni një dietë të shëndetshme, bëni ushtrime fizike rregullisht (të paktën 30 minuta në ditë). Mbani peshën trupore normale. Mos pini shumë alkool dhe mos pini duhan.....
Lexoni me shume

Pse thuhet shendet sa here qe teshtijme?

Pse thuhet shendet sa here qe teshtijme?
    Jemi mesuar qe sa here te teshtijme dikush qe gjendet prane na thote menjehere shendet. Edhe ne bejme te njejten gje. Edhe me njere qe nuk i njohim, ndonjehere na del pavetedije fraza : shendet! PSe themi shendet? Pse jo nje fjale tjeter? Kush e tha...
Lexoni me shume

Te besh dush cdo dite, higjiene apo rrezik??

Te besh dush cdo dite, higjiene apo rrezik??
Shume persona mendojne sesa me shpesh te lahesh aq me mire eshte. Dhe ne fakt higjiena e pergjithshme e organizmit varet nga sa shpesh bejme dush. Kjo nuk do te thote se ne duhet te lahemi cdo dite ama. Ne fakt eshte e rrezikshme per shendetin nese lahemi...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  May 2018
  M T W T F S S
  « Apr    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031