Shenjat qe te vdekurit jetojne prane nesh. Psikologji
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Shenjat qe te vdekurit jetojne prane nesh.

Shenjat qe te vdekurit jetojne prane nesh.

Shenjat qe te vdekurit jetojne prane nesh.

 

Ju ka ndodhur qe sa here te ju marre malli per dike qe nuk jeton me, ndodh dicka e cuditshme. Po ndonjehere ne varrimin e dikujt, a nuk u eshte dukur sikur dicka ju ka dhene nje force te jashtezakoshme. E keni menduar ndonjehere qe shpirti i nje te vdekuri te rri prane per t’u kujdesur per ty? Nuk ka te beje aspak em supersticionin. Eshte e vertete qe shpirti nuk shuhet bashke me trupin. Nese ju dyshoni per kete gje, ja faktet qe shpirti i te vdekurut jeton prane nesh :

Shenjat qe te vdekurit jetojne prane nesh. Psikologji

Ndjeni aroma.

Ndodh shpesh qe te ndjeni nje arome qe s’ka te beje me ambjentin ku jeni. Psh nese jeni vetem ne dhome dhe ju vjen nje arome parfumi. Kjo eshte nje shenje qe ata qe te mungojne dhe qe nuk jetojne me jane prane teje. Ndodh ne shume raste qe ndjejme arome ushqimi nderkohe qe ne kuzhine nuk eshte njeri. Kjo ju ndodh te gjitheve. Sepse shpirti i te vdekurve jeton mes nesh. Eshte aty sa here kemi nevoje qe te kemi dike prane. Nese ju ka ndodhur qe edhe ne rruge te ndjeni nje arome, me siguri qe dikush te ka shoqeruar.

Endrrat.

A ju ka ndodhur qe te shihni dike qe nuk jeton ne enderr? A ka ndodhur kjo sa here qe keni qene ne nje medyshje? Kur keni qene duke marre vendime? Apo kur jeni ndjere te deshperuar. Te vdekurit edhe nga varri e gjejne nje menyre per te derguar mesazhet e tyre. Ndaj gjithmone jepuni vemendje endrrave. Ne secilen prej tyre keni nje mesazh. Sa here qe luteni te keni nje shenje qe te ju ndihmoje te merrni nje vendim, me siguri qe do shihni nje enderr me te vdekur. Ata kane menyren e tyre qe te kujdesen per ju!

Gjerat ndryshojne vendin.

Po beheni gati dhe papritur ju humbet bluza? Jeni ne krevat dhe nuk gjeni dot dicka qe e kishit para syve? A nuk ju ka ndodhur qe shpesh te humbni gjerat tuaja dhe ti gjeni pas pak kohesh. Mbase edhe e keni gjetur ne nje vend qe nuk e prisnit. Edhe kjo eshte nje shenje qe ata gjenden prane teje. Nuk ti humbin gjerat per te te merzitur por per te luajtur. Edhe pse ne shpesh acarohemi dhe bejme rromuje. Kjo do i trishtonte pa mase ata.

Ndjesia qe dikush te kurajon.

Sipas nje psikologu te njohur, shpirtrat marrin pjese ne varrimin e tyre. Sigurisht ata gjenden prane njerezve te dashur qe ti ngushellojne dhe tu japin kurajo se jane mire edhe atje ku shkojne. Ndodh qe ne nje ceremoni mortore te ju vije te qeshni. Kjo sepse shpirti jua jep kete ndjesi. Ndjeni sikur dikush po te shterngon fort, dhe kjo ndjesi te lehteson. Ose nderkohe qe qan dicka te bind qe nuk duhet.

Dikush qe te degjon edhe pse je vetem.

Ju ndodh ndonjehere qe te jeni teresisht vetem dhe ndersa flisni ju duket se dikush te degjon. Ose sikur dikush po te flet dhe ti i jep pergjigje edhe pse askush nuk eshte prane teje. Nuk keni pse te mendoni se po cmendeni. Kjo ndodh sepse shpirti i dikujt, po qendron prane teje. Ti nuk je asnjehere vetem!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş