Si duhet ti festojme Pashket sipas shenjes se zodiakut. (Per supersticiozet)
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Si duhet ti festojme Pashket sipas shenjes se zodiakut. (Per supersticiozet)

Si duhet ti festojme Pashket sipas shenjes se zodiakut. (Per supersticiozet)

Demi kërkon kënaqësitë e tryezës, Virgjëresha është në kërkim të dashurisë, Peshqit kërkojnë një moment paqeje shpirtërore. Në një ditë feste si Pashkët, të gjithë pyesin se si duhet ta kalojnë kohën e tyre.

Ka nga ata që e shohin atë si një mundësi për të kaluar momente të këndshme me familjen. Dhe ka të tjerë që duan të nxjerrin pak kohë për veten e tyre.

Horoskopi mund të jetë një lojë e mirë për të buzëqeshur dhe për të hetuar veten, edhe gjatë kësaj feste. Bazuar në shenjën tuaj të zodiakut, mund të zbulojmë se si t’i festojmë Pashkët në harmoni me yjet.

 

Si duhet ti festojme Pashket sipas shenjes se zodiakut. (Per supersticiozet)

 

DASHI

– Festimi i Pashkëve me Hënën në opozitë për ju nuk mund të jetë fantastik. Ju keni shumë shqetësime të punës që konsumojnë të gjithë energjinë tuaj.

Duke qenë një ditë feste, duhet të shfrytëzoni mundësinë për të pushuar, për të medituar. Për të gjetur një paqe të brendshme. Dhe për të kërkuar një dialog qartësues me disa njerëz. Me të cilët keni pasur disa diskutime kohët e fundit.

Mërkuri në shenjën tuaj mund t’ju tregojë fjalët më të mira për të arritur të ikni me të në çdo situatë. Vazhdoni të luftoni!

 

 

DEMI

– Pashkët për ju janë një mundësi e mirë për të shijuar gatimet tuaja të preferuara me të dashurit tuaj. Hëna ju kujton që të kujdeseni për ushqimin, por mos e teproni.

Veçanërisht nëse keni kujdes për formën tuaj fizike. Marsi, nga ana tjetër, ju sugjeron që të udhëtoni dhe të zbuloni vende të reja.. (Në fund të fundit, mund të jetë shumë e këndshme të shijosh gatime të vendeve të ndryshme).

Me Venusin në shenjën tuaj, ju nuk mund të bëni gjë tjetër veçse të ndani me partnerin tuaj të gjitha përvojat tuaja.

 

 

BINJAKËT

– Hëna këtë vit ju bën t’i përjetoni Pashkët me një frymë të gëzuar dhe të këndshme. Nëse keni fëmijë, mund të jetë shumë e dobishme të kaloni kohën tuaj me ta.

Në tavolinën tënde nuk mund të humbasësh vezët e Pashkëve për t’u hedhur së bashku, me furi dhe argëtim.

Edhe miqtë tuaj kërkojnë vëmendjen tuaj dhe ndjehen të nderuar të kalojnë kohë në shoqërinë tuaj, në festë, duke ngritur dolli, duke qeshur dhe duke bërë shaka. Mos harroni të bëni llogaritë para se të organizoni diçka të tepruar për xhepat tuaj.

 

 

GAFORRJA

– Për ju Pashkët nuk mund të jenë të këndshme dhe relaksuese, veçanërisht nëse ju vendosni ta shpenzoni këtë kohë me familjen tuaj. Duke e ditur se dikush mund të bëjë që ju të humbni durimin tuaj me pyetje të padurueshme. Dhe të pandjeshme në lidhje me jetën tuaj private.

Pashkët, megjithatë, flasin për vdekjen dhe rilindjen: ky simbolizëm duhet t’ju kujtojë se, duke i dhënë fund diçkaje. (Si, për shembull, një marrëdhënieje) ju mund të rilindni si një person dhe mund të përgatiteni për takime të reja me Jupiterin.

 

 

LUANI

– Nëse arrini të mos mendoni për ndonjë keqkuptim të vogël që është krijuar kohët e fundit në vendin e punës. Për ju Dita e Pashkëve mund të jetë vërtet rinovuese.

Dielli dhe Mërkuri dëshirojnë t’ju shohin duke udhëtuar, si fizikisht ashtu edhe me mendime.

Lirimi i mendjes nga ajo që ju torturon është hapi i parë për të pasur humor të mirë. Është e rëndësishme që edhe ju të shfrytëzoni këtë mundësi për të bërë diçka të dobishme për shëndetin tuaj. (Si një shëtitje në natyrë dhe pak gjimnastikë.)

 

 

VIRGJËRESHA

– E juaja është një Pashkë e dashurisë dhe, me Venusin në aspektin e mirë, nuk mund të bëni gjë tjetër, por t’ia dedikoni këtë festë personit që e bën zemrën tuaj të rrahë fort.

Hëna ju gëzon me një drekë të pasur në shoqërinë e të afërmve dhe miqve. Të cilët përfitojnë nga disponueshmëria juaj për të marrë këshilla të vlefshme dhe të mençura.

Mërkuri mund të sjellë përsëri në jetën tuaj një miqësi nga e kaluara.: Këto janë ditë ideale për t’ju kontaktuar përsëri, nën pretekstin e përshëndetjeve të Pashkëve. Për të luftuar kundërshtimin e Neptunit, duhet të shkoni në det.

 

 

PESHORJA

– Hëna në shenjën tuaj ju bën ta përjetoni simbolizmin e Pashkëve në një nivel të brendshëm. Eshtë e rëndësishme që ju të kuptoni se duhet të hiqni dorë nga disa gjëra që sjellin vuajtje në jetën tuaj.

Ndoshta shpenzimi i tepërt i kohës në familje nuk është zgjidhja më e mire. Sepse Marsi, Saturni dhe Plutoni në opozitë mund të shkaktojnë përleshjet e nxehta me të dashurit tuaj.

Nuk ia vlen. Para se të thoni diçka, pyesni veten nëse ky është rasti. Mos harroni të përgëzoni ata që e meritojnë!

 

 

AKREPI

– Ata që kalojnë Pashkët me ju do ta kuptojnë se ka diçka që iu shqetëson. Mund të jetë diçka e lidhur me sferën emocionale, me Venusin në opozitë, ndoshta një kohë krize.

Nuk mund ta ndalosh xhelozinë tënde. Nuk ka nevojë që të depresoheni, sepse Jupiteri në shenjën tuaj është shumë premtuese dhe ju ndihmon të ngriheni sa herë keni nevojë.

Mos prisni që të tjerët t’ju kërkojnë ose t’ju thërrasin në telefon: merrni iniciativën dhe buzëqeshni më shumë!

 

 

SHIGJETARI

– Hëna është shumë e qartë me ju: duhet të kaloni Pashkët me miqtë tuaj, duke organizuar diçka të veçantë dhe të angazhuar.

Dielli, Mërkuri dhe Urani në aspektin e mirë ju bëjnë të shkëlqyeshme, brilante, origjinale, të shoqërueshme, të sjellshme me këdo që kalon në rrugën tuaj.

Mos e nënvlerësoni fuqinë e një buzëqeshjeje ose një fjale të bukur, të thënë me zemër në dorë. Për të surprizuar partnerin, propozoni të bëni diçka të thjeshtë por të veçantë së bashku, si një shëtitje në një park ose një udhëtim me varkë.

 

 

BRICJAPI

– Saturni në shenjën tuaj ju bën të ndjeni nevojën për t’i kaluar këto ditë festimi në vetmi. Por a jeni i sigurt se mbyllja brenda vetes është zgjedhja e duhur për të qenë e lumtur?

Hëna është e ligë dhe nuk ju lejon të përjetoni emocione me butësi dhe me zemër të lehtë. Idealja për ju do të ishte ndjekja e gjurmës së Venusit. I cili buzëqesh me ju dhe ju kujton se ka dikush që pret që gjesti juaj i vogël të fillojë një marrëdhënie romantike. Keni kurajë për të kthyer diçka rreth jush!

 

 

UJORI

– Venusi në pamjen disharmonike ju bën të paduruar ndaj familjes suaj. Askush nuk ju detyron të kaloni Pashkët në shoqërinë e tyre dhe Hëna sugjeron që ju të udhëtoni ose t’i kushtoni vetes një përvojë që mund të zgjojë anën tuaj mistike dhe shpirtërore.

Mos u shtirni se ndiheni mirë nëse ndjeni një dhimbje sado të vogël, fizike ose shpirtërore. Është e rëndësishme që të jeni të ndershëm me veten dhe të bëni diçka për të rimarrë energjinë tuaj. Përpiquni të mirëpritni propozimet e partnerit me një buzëqeshje.

 

 

PESHQIT

– Neptuni në shenjën tuaj ju bën t’i jetoni Pashkët me spiritualitet të madh. Është sikur të ndieni dëshirën për të bërë diçka që shkon përtej punëve të përditshme të zakonshme, drekës së zakonshme me të afërmit apo festimeve të zakonshme me të cilat je mësuar.

Jupiteri sugjeron që të shkoni në kërkim të një udhëzuesi që mund t’ju ndihmojë të gjeni një përgjigje për pyetjet tuaja ekzistenciale. Venusi, nga ana tjetër, nuk ju bën të humbisni kaq shumë urime të ëmbla dhe shumë të mirëpritura, të cilat vijnë me mesazhe dhe telefonata tërësisht të papritura.

 

Burimi: gazeta shqip

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş