Leke Dedvukaj - Ti je vajze me zemer guri
Home » Art » Muzike » Shqip » Leke Dedvukaj – Ti je vajze me zemer guri (Tekste kengesh)

Leke Dedvukaj – Ti je vajze me zemer guri (Tekste kengesh)

Leke Dedvukaj – Ti je vajze me zemer guri Tekste kengesh

Mirëpresim informacione për këngëtarët dhe muzikën  shqiptare. Biografi, tekste këngësh, fotografi përsonale që keni me artistë të ndryshëm dhe gjithcka ka të bëjë me botën artistike.

Ju falenderojmë per bashkëpunimin tuaj.

Na kontaktoni ne : [email protected]

Leke Dedvukaj – Ti je vajze me zemer guri

Sa e gjat o eshte kjo dit
Kur larg meje je moj cik
E un rri vetem e t’pres
Pa ty dua, dua te vdes

Ti je vajz me zemer guri
Per mu nuk mendon
A e shkreta imja zemer
Vetem ty te don

Ditet kalojn nji nga nji
Ti ka kthehesh ma nuk je
E un rri vetem e t’pres
Pa ty dua, dua te vdes

Ti je vajz me zemer guri
Per mu nuk mendon
A e shkreta imja zemer
Vetem ty te don

Kalojn dit e koha shkon
Ndoshta ti as s’me kujton
E un rri vetem e t’pres
Pa ty dua, dua te vdes

Ti je vajz me zemer guri
Per mu nuk mendon
A e shkreta imja zemer
Vetem ty te don

  
        
          

Komentoni