Home » 2018 » October

Ardit Cuni & Daniela Toci – QAJ (Teksti)

Ardit Cuni & Daniela Toci - QAJ (Teksti)
[Arditi]  Ai, une jam ai  Si engjell mbrojtes jam per ty  Thjesht doren ma shtrengo  Me mbaj, s’te leshoj  Ate kalova une dikur  Ty s’ta uroj  Do e gjejm, ma beso  Nje motiv, askush nuk do t’lendoj  S’ja lejoj  [Arditi&Daniela]  Dua te qaj  Lotin brenda dot se mbaj ...
Lexoni me shume

Butrint Imeri – Kush? (Teksti)

Butrint Imeri - Kush? (Teksti)
[REF. 2x:]    E kush ta fshin  kush ta fshin ty lotin n’sy  kush ta kthen buzqeshjen ty  a t’don ai  qysh t’kom dasht une ty  A ke harru  çdo deshire ta kom plotsu  un e di  jom tu t’mungu  njejt si ti prej kur je shku  a...
Lexoni me shume

Kanita – S’jemi Me (teksti)

Kanita - S'jemi Me (teksti)
Ti je per mua  Ti je per mua gjithçka  Tani po vuaj, s’di si ta quaj  Pas teje u humba  Pas teje u humba e gjall  Veten e shuajta, zemren se rujta  Ashtu te doja (aaa)  Nuk te ndryshoja (aaa)  Prap ty te doja (aaa)  S’kam me lot,...
Lexoni me shume

10 Rastet kur miqte e mire na lendojne thelle ne shpirt.

10 Rastet kur miqte e mire na lendojne thelle ne shpirt.
Miqtë që janë shumë egocentrikë dhe negativë mund të na bëjnë shumë dëm për shëndetin tonë mendor: Me qëndrimin e tyre ata rrezikojnë të na vjedhin lumturinë dhe është më mirë të ndahemi prej tyre. Edhe pse ndonjëherë mund të jetë po aq e dhimbshme sa kur ndahemi...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  October 2018
  M T W T F S S
  « Sep   Nov »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031