Menyra te thjeshta sesi te largoni eren e kafese nga goja.
Home » Fillimi » Menyra te thjeshta sesi te largoni eren e kafese nga goja.

Menyra te thjeshta sesi te largoni eren e kafese nga goja.

Nëse pi disa kafe në ditë, atëherë çdo ditë ne nevojë të marrësh kafetinën e nevojshme. Dhe ndërkohë që rregullon nivelin e kafetinës, ka dicka që të bezdis më shumë nga ajo – njollat e errëta në dhëmbë.

 

 

 

Cfare duhet te besh per te larguar eren e kafese nga goja. Shendet.

 

 

 

 

Çfarë duhet bërë pas një filxhani kafe?! Ja ku janë disa këshilla dhe truke që mund të të ndihmojnë për t’i hequr qafe njollat.

 

 

1. Provo sodën e bukës dhe ujë të distiluar. Përzieje masën dhe shpëlaje gojën disa herë.

2. Pi shumë ujë. Nëse nuk do të mbeten kimikate në dhëmbë dhe asnjë njollë, pi shumë ujë gjatë ditës.

4. Mos harro furçën. Të paktën dy herë në ditë dhëmbët duhet t’i pastrosh me furçë, por edhe me fije dentare.

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

 • Kalendar

  September 2018
  M T W T F S S
  « Aug   Oct »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930