Psikologet thyejne mitin : Lidhjet ne distance jane me te qendrueshme.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Psikologet thyejne mitin : Lidhjet ne distance jane me te qendrueshme.

Psikologet thyejne mitin : Lidhjet ne distance jane me te qendrueshme.

Nese deri me sot keni thene qe distanca e zbeh dashurine e keni patur gabim. Erdhi momenti te ndryshoni mendje. Pas disa studimeve te ndermarra nga universitet e Jutah dhe Ontario u arrit ne konkluzione te reja. Rezultatet nuk ishin te pritshmet sigurisht.

Te gjithe i frikesohen largesise ne cift dhe tmerrohen nga fakti qe u duhet te jetojne larg njeri tjetrit. Kjo eshte frika me e madhe qe shumica perjetojne. Duke u mbeshtetur ne faktin se nuk do kete me kontakt te afertm, ne nje fare menyre eshte e drejte kjo ndrojtje. Por ja ku do iu vertetojme te kunderten.

Psikologet thyejne mitin Lidhjet ne distance jane me te qendrueshme. larg njeri tjetrit

Se pari :

  • Largesia e rrit mundesine dhe deshiren per te komunikuar. Ndjenja e mallit per te degjuar zerin e njeri tjetrit rritet me distancen. Keshtu qe komunikimi behet me i shpeshte dhe i vazhdueshem. Pervec kesaj partneret do kene nevoje me te larte per intimitet. Keshtu qe me mundesite qe kane, ja plotesojne keto nevoja njeri tjetrit. Sigurisht qe nuk eshte aq e lehte por ata qe dashurojne vertete ja dalin. Shpesh largesia fizike rrit edhe deshiren per te lumturuar partnerin. Kjo per arsye se nuk deshirojne te humbin njeri tjetrin.

Psikologet thyejne mitin Lidhjet ne distance jane me te qendrueshme. larg njeri tjetrit

E dyta :

  • Sa me shume te jete koha larg njeri tjetrit aq me shume perpiqen te tregojne besnikerine e tyre. Zakonisht ciftet kur ndahen ne destinacione te ndryshme, i premtojne njeri tjetrit se do jene bashke sado veshtiresi te kalojne. Fakti qe mund te kaloje shume kohe e ben secilin te bindur ne vendimin dhe premtimin qe ka dhene. Keshtu qe distanca rrit edhe deshiren per tu ri-takuar nje dite.

Psikologet thyejne mitin Lidhjet ne distance jane me te qendrueshme., larg njeri tjetrit

Se treti :

  • Distanca i ben te dashuruarit te provojne gjera qe ata qe jane prane i percmojne dhe i nenvleresojne. Ata punojne ne disa aspekte te tjera te e bejne nje lidhje akoma me romantike. Intimiteti qe i ofrojne njeri tjetrit i ben te presin me deshire dhe entuziazem biseden  e mbremjes.

Psikologet thyejne mitin Lidhjet ne distance jane me te qendrueshme., larg njeri tjetrit

Keshtu qe nese deri me sot keni pare vec anet negative te distances, filloni te mendoni ndryshe. Asgje nuk eshte e pamundur dhe gjithcka eshte e perkohshme. Nese fati ka dashur qe te jeni larg njeri tjetrit, kjo nuk do zgjase pergjithmone. Sa lodhni mendjen me mendime negative qe helmojne zemren tuaj, mendoni si te lumturoni njeri-tjetrin. Dashuria mbi gjithcka!

Shijon edhe premtimi : Shihemi ne endrra si cdo nate!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş