Ku qendron dallimi mes nje femre seksi dhe nje femre terheqese.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Ku qendron dallimi mes nje femre seksi dhe nje femre terheqese.

Ku qendron dallimi mes nje femre seksi dhe nje femre terheqese.

Meshkujt i shohin femrat si te ishin nje objekt. Ne fakt eshte per te ardhur keq, perse ndodh keshtu. Akoma nuk jemi mesuar te degjojme nje mashkull qe te flase me admirim per nje femer. Ta pershkruaje ate sikur eshte. Ti jape vlerat qe meriton mbi te gjitha. Jemi mesuar te degjojme meshkujt qe those se nje femer e bukur : Eshte me lekure qe i shendrit, e depiluar mire, me gjoks te madh dhe me vithe te rrumbullaketa. Nderkohe qe nese i pyesim se perse u duken te bukura pergjigjja do jete : keshtu i pelqejne te gjithe.

 

 

Zakonisht meshkujt hapin gojen dhe qendrojne si te hutuar perballe femrave qe japin paraqitje sensuale. Tundohen perballe nje vajze me kembe te gjata dhe me fund te shkurte. Apo edhe perball nje dekoltele qe reklamon nje gjoks te madh. (Nuk ka rendesi nese eshte i gjithi selikon, mjafton te jete i madh). Fatkeqesisht meshkujt e kane shnderruar konceptin e nje femre te bukur dhe nje femre seksi. Ne fakt, jane shume gjera qe bejne diferencen.

 

 

Nuk e di perse e kane kaq te veshtire meshkujt ta kuptojne se : FEMRAT NUK KANE ASGJE ME SHUME SE TRUPIN PER TE TE OFRUAR. Prandaj duhet te dini te beni diferencen ndermjet nje larmishmerie femrash.

 

 

 

Gjithsesi, ja ku eshte dallimi mes nje femre te bukur dhe nje femre seksi :

 

 

 

Seksi eshte ta shohesh nga larg, e bukur eshte ta perqafosh dhe ta shterngosh ne gjoksin tend.

Seksi eshte ta perceptosh, e bukur eshte ta vleresosh.

E bukura e ka fytyren e paster, seksi eshte e tera make up.

Seksi i ka syte me qerpike fallco, e bukura i ka syte e lare vec me uje e sapun.

Seksi eshte ne siperfaqe, vetem paraqitja. E bukura eshte e bukur thelle ne shpirt.

E bukur eshte menyra sesi flet dhe argumenton. Seksi eshte ajo qe vetem flirton me ty nga larg.

E bukur eshte ajo me karakter te forte. Ndersa seksi eshte thjesht dikush qe te terheq.

Seksi eshte deri ne te 30-ta. E bukura, te jeni te sigurte qe nuk ka moshe.

Seksi eshte nje femer qe te qendron prane per pak kohe. E bukura nuk iken nga ti, as ne te mire as ne te keq.

E bukura nuk te le kur ke nevoje per te, ndersa seksi eshte ajo qe nuk e mendon 2 here nese duhet te te braktise.

Seksi jane vec format e saj. E bukur eshte cdo sjellje qe nje femer reflekton.

E bukur eshte nje leter dashurie me ndjenje. Seksi eshte nje sms edhe pa shenja pikesimi.

Seksi eshte thjeshte fasade. E bukur eshte thjeshte nje FEMER!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş