Sinjalet qe ju bejne te kuptoni se ai nuk ndjen me per ju.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Sinjalet qe ju bejne te kuptoni se ai nuk ndjen me per ju.

Sinjalet qe ju bejne te kuptoni se ai nuk ndjen me per ju.

 

Te gjithe presim qe lidhja jone te zgjase pergjithmone. Te gjithe kemi deshire qe dashuria per njeri tjetrin te shtohet cdo dite. Por kjo nuk mund te ndodhe gjithmone. Ndonjehere edhe pa e kuptuar, gjithcka fillon te zbehet. Pak nga pak fillon na largohet edhe dashuria qe kemi per partnerin.
A eshte kjo gje normale??

 

Eshte normale. Konsumimi i lidhjes shume shpejt con edhe ne zbehje te dashurise. Kjo ama nuk do te thote qe ndodh me te gjithe. Me disa cifte ftohja e ndjenjave ndodh edhe per fajin e ndonjerit prej partnereve. Por ekziston edhe mundesia e futjes ne mes te nje njeriu te trete.

 

 

Gjithsesi, ne sot duam te ju tregojme cilat jane gjerat qe ju bejne te kuptoni qe ai nuk ju do me. Hidhni nje sy me poshte dhe mendoni mire…..

 

 

*  Ai fillon te kerkoje distance me ty. Ndoshta jua thote hapur qe ka ardhur koha te qendroni pak larg nga njeri-tjetri. Te gjithe kane nevoje ne nje fare menyre te jene pak kohe vetem. Por kjo nuk eshte aspak normale nese jeni ne nje marredhenie. Prandaj ne momentin qe ai kerkon te keni pak hapesire ndaj njeri-tjetrit, atehere ju thjeshte nuk jeni si me pare. Ai nuk ndjen sic ka ndjere deri me tani.

*  Ftohje ne komunikim. Dikur ju keni bere shaka me gjera te vogla. Keni qeshur pafund dhe jeni argetuar. Tashme nuk ndodh me e njejta gje. Ju keni filluar te flisni ftofte. Kjo nuk eshte normale. Fillo ta pranosh dhe ta kuptosh qe ai nuk ndjen si me pare per ty.

*  Vonesat e vazhdueshme. Me pare ai vinte gjithmone ne kohe ne takimin tuaj. Asnjehere nuk ju ka lene te prisni. Tani ai mund te jete edhe 1 ore me vonese. A je e sigurte qe ke nevoje per dike qe nuk te vlereson aspak?? Ti nuk e meriton te jesh nje rezerve. Ti meriton te vleresohesh po aq sa e vlereson edhe ti ate.

*  Perkushtimi nuk eshte i njejte. Ai sikur nuk e di qe te ka te dashur. Nuk gjen me kohe te dilni ne pasdite bashke. Justifikohet me punen apo me shoqerine e tij. Nuk ka me deshiren dhe perkushtimin qe ju te dy te shpenzoni kohe bashke. Nese ai ka filluar ta beje edhe kete gje, duhet te tregohesh me mendjehapur.

 

 

Keto jane edhe shenjat qe ju duhet te kuptoni. Dashuria mund te zbehet me kalimin e kohes. Por kjo nuk do  te thote se ju duhet te vazhdoni te jeni me njeri-tjetrin. Binde veten qe ka ardhur koha ti thuash STOP. Eshte e lodhshme te jetosh me dike qe as do t’ia  dije per ty. Hapi syte dhe vendos per veten tende!

 

Si ta kuptoni qe ai nuk ju do me. fillon te kerkoje distance, ftohje ne komunikim, ka ardhur koha te ndaheni

  
        
          

Komentoni