Arsyet pse Shqiperia MERITON te vizitohet per turizem.
Home » Fillimi » Arsyet pse Shqiperia MERITON te vizitohet per turizem.

Arsyet pse Shqiperia MERITON te vizitohet per turizem.

Shqiperia eshte nej vend i pazbuluar per shume turiste. Nderkohe qe mijera te tjere jane mrekulluar sapo e kane vizituar ate. Ndaj edhe ne sot duam te paraqesim arsyet me te forta perse Shqiperia meriton te vizitohet cdo vit e me shume.

 

 

1. Njerezit

Shqiperia ka qene nje vend i izoluar dhe kjo e ben  ndryshe nga vendet e tjera. Njerezit kane akumuluar nje kulture qe jo te gjithe popullsite e kane. Mbase kultura dhe mikepritja e njerezve duhet te jete nje shtyse e madhe.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

2. Besa

Shqipetaret jane shquar gjithmone per besnikerine. Karakterizohen edhe per mbrojtjen e atyre qe nuk i njihnin. Nese dikush te jepte besen per dicka, edhe sikur te ishte gjeja e fundit perseri e qonte deri ne fund.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

3. Malet

70% e Shqiperise eshte me male. Eshte vendi ideal per dike qe pelqen udhetimet dhe aventurat. Turizmi malor ka si destinacion ideal Shqiperine.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

4. Ushqimi

Produktet ushqimore jane gjithmone bio. Ne asnje vend te shqiperise nuk gjen ushqime te perpunuara. Gjithmone do te hani shendetshem dhe paster. Kuzhina Shqipetare eshte me e vecanta ne Ballkan.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

5. Bregdeti

Brigjet e Shqiperise lagen nga detet Jon dhe Adriatik. Keto e bejne nje vije bregdetare shume te vleresuar.. Ne Shqiperi do te gjeni detin me rere dhe me gure. Mundesia per te shijuar rrezet e diellit eshte e madhe. Gjithkund do te gjesh nje breg deti te paster. Ka edhe shume brigje te pashfrytezuara dhe dete te virgjera. Do ishte ide e mire ne do zgjidhnit nje vend qe nuk eshte shume i popolluar.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

6. Kultura

Muzete nuk mungojne ne qytetet kryesore te Shqiperise. Nderkohe qe keni edhe shume mundesi te vizitoni kalate shume shekullore. Kultura jone eshte e pasur me shume vlera qe ne vendet tjera nuk njihen. Arkitektura e disa qyteteve tregon me shume se shpjegimi i ciceronit.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

7. Gjalleria

Mbremjet ne qytete jane tejet te vecanta. Rinia e gjalleron ne maksimum vendin. Shqiperia eshte e zhurmshme ne cdo stine dhe kohe. Edhe pse shume Shqipetare jane larguar ne kerkim te nje jete me te mire, te tjere kane zgjedhur te jetojne ne Shqiperi dhe te zhvillojne vendin e tyre. Edhe pse ka akoma shume gjera per tu rregulluar, Shqiperia mbetet e vecante.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

8. Modernizimi dhe tradita

Ne cdo qytet do te gjeni te nderthurur modernen dhe klasiken. Huazimi i objkteve e ben cdo qytet te vecante. Do shihni sesi modernia dhe tradicionalja jetojne shume bukur ne harmoni me njera tjetren.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

 

9. Bunkeret

Nje nga gjerat ndryshe qe do te gjeni jane edhe bunkeret. Skemat paranojake mbrojtjeje e ngritur nga diktatori Hoxha. Ne Shqiperi ka rreth 750,000te tille. Dhe  cdo dy male lidhen bashke nepermjet tuneleve dhe bunkereve te erret. Jane pak te frikshem. Ama nese e ke zemren e forte, mirese te vish per te zbuluar akoma me shume mistere.

ne Shqiperi Arsyet pse Shqiperia duhet te vizitohet per turizem

 

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş