Nese veproni ne kete menyre do te keni sqetulla te thata dhe pa ere gjithe kohen.
Home » Fillimi » Nese veproni ne kete menyre do te keni sqetulla te thata dhe pa ere gjithe kohen.

Nese veproni ne kete menyre do te keni sqetulla te thata dhe pa ere gjithe kohen.

Me rritjen e temperaturave djersijme edhe me shume. Disi behet e bezdisshme pasi mund te ndihemi edhe te piset. Nese jeni ne nje marredhenie pune, arsyeja qe te jeni me higjenik eshte me e madhe. Edhe nese perdorni shume deordorand perseri do te lageni ne sqetulla. Aroma mund te kundermoje edhe nese laheni ne mengjes dhe hidhni deordorand. Ja disa keshilla sesi keni sqetulla te thata dhe pa arome gjate gjithe dites.

 

 

Nese veproni ne kete menyre do te keni sqetulla te thata dhe pa ere gjithe kohen.

 

  1. Hidhni antidjerse para se te uleni te flini.

  2. Thajeni lekuren me peshqir para se te hidhni deordorand.

  3. Perdorni Listerine per te zhdukur njollat e zeza ne lekure. Listerina nuk sherben vetem per te shperlare gojen. Ajo zhduk njollat e sqetullavedhe nuk lejon te lageni..

  4. Perdorni antibakterial duarsh ne mengjes per te zhdukur bakteret. Mbase nuk e dini por vetem bakteret clirojne arome te keqe. Duhet ti vrisni ato me antibakterial dhe pastaj hidhni antidjerse. Keshtu gjate gjithe dites nuk do te lageni as nuk do te keni arome.

  5. Nese keni alkool farmacie, ne darke lageni pak pambuk dhe ferkojini sqetullat. Ne kete menyre te nesermen aroma e antidjerses do te zgjase me shume se zakonisht.

 

 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*