Cfare e ben nje femer te jete terheqese? (Pervec paraqitjes se jashtme).

Ne ditet e sotme femrat duken bukur edhe sikur te mos duan. Sigurisht qe do duken terheqese me make upin qe realizojne. Apo me kombinimet e rrobave qe i bejne te duken gjithe klas. Por kjo nuk eshte gjithmone arritje. Nje femer nuk duhet te duket bukur vetem kur lyhet apo vishet bukur.

 

Edhe pse femrat i kushtojne shume rendesi pamjes se jashtme, meshkujt nuk rendin pas atyre te kuruara. Eshte bukur te kesh prane nje femer qe kujdeset per veten. Por eshte akoma me bukur te kesh nje femer qe eshte terheqese edhe nese i ka floket e kapura me llastik. Edhe nese fytyren vetem e ka lare me uje dhe sapun. Apo edhe nese eshte veshur me kustum sportiv.

 

Disa karakteristika i bejne disa femra te jene terheqese. Dhe jo te gjitha kane te bejne me pamjen e jashtme. Te jeni te bindur se paraqitja e jashtme nuk eshte gjithmone vendimtare per te dhene nje pershtypje. Edhe pse luan nje rol te rendesishem.

 

 

Cfare e ben nje femer te jete terheqese(Pervec paraqitjes se jashtme).

Ja cfare e ben nje femer te jete terheqese. (Pervec paraqitjes se jashtme).

  • Vyrtyti i miresise.

Eshte nje karakteristike qe duket edhe kilometra larg. Sado te kurohen dhe te bejne make up, asnjehere nuk munden te blejne miresine qe rrezatojne. Bukuria me e madhe e nje femre eshte te jape pershtypje pozitive tek te tjeret.

 

  • Ndjenja e humorit.

Buzeqeshja nuk ka nevoje per shkelqyes buzesh per te qene e bukur. Humori eshte nje ndjenje e brendshme qe do e beje cdo njeri te jete terheqes. Femrat qe jane te hapura ne muhabet dhe jane te qeshura do te cilesohen gjithmone si shume terheqese..

 

 

Cfare e ben nje femer te jete terheqese(Pervec paraqitjes se jashtme).

 

  • Pasion ne veprimet e tyre.

Nese i ftoni te beni dicka ne grup ata jane gjithmone te gatshme. Me deshire te plote pranojne te jene pjese e aktiviteteve. Nuk pertojne dhe perkushtohen ndaj dickaje. Si mund te jete terheqese nje vajze qe perton per gjithcka?

 

 

  • Besim ne vetvete.

Personat e tille jane motivues edhe per ata qe i rrethojne. Eshte kenaqesi te degjosh dike te flase me bindje per aftesite qe ka. E mbi te gjitha eshte deshire e madhe te ndjesh sesi dikush punon me bindje qe do e arrije gjithcka. Ska me bukur sesa motivimin ta marresh nga nje femer me vetebesim.

 

 

 

  • Ndihen rehat me paraqitjen e tyre.

Nuk duan te ja dine se floket nuk ju duken bukur. Nuk stressohen nese lekura e tyre eshte e thate. E nese kane rrathe te lodhur te syve, perseri jane ne humor. Keto tipa jane me te vertete terheqes. Ato e pranojne veten sikur jane. Dhe e duan cdo cilesi qe zoterojne. Ne fakt eshte e lodhshme te degjosh nje femer te flase vetem per  : thonjte, floket, make upin. Apo te tregoje sesa bukur di te kurohet.

 

 

  • Kane nje stil te tyrin.

Vajzat terheqese kane stil qe jo te gjitha vajzat e mbajne. Nuk e kane problem nese rrobat e tyre jane te dala mode. Apo nese ngjyrat nuk jane te kombinuara. Nuk eshte se e mendojne shume pjesen paragjykim. Ndihen mire ne lekuren e tyre dhe nuk e vrasin mendjen sese jane te cuditshme.

Cfare e ben nje femer te jete terheqese(Pervec paraqitjes se jashtme).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *