Home » 2018 » April

Pse thuhet shendet sa here qe teshtijme?

Pse thuhet shendet sa here qe teshtijme?
    Jemi mesuar qe sa here te teshtijme dikush qe gjendet prane na thote menjehere shendet. Edhe ne bejme te njejten gje. Edhe me njere qe nuk i njohim, ndonjehere na del pavetedije fraza : shendet! PSe themi shendet? Pse jo nje fjale tjeter? Kush e tha...
Lexoni me shume

Liker me lule manushaqe.

Liker me lule manushaqe.
 Perberesit : 200 gr sheqer 200 ml vodka Manushaqe te fresketa (vetem petalet) uje     Pergatitja e esences  Hidhim 200 ml vodka ne nje kavanoz. Ne te hedhim sa me shume petale manushaqeje. (Mire do te ishte ti ngjeshnit). Lerini ne nje vend me diell per 7...
Lexoni me shume

Te besh dush cdo dite, higjiene apo rrezik??

Te besh dush cdo dite, higjiene apo rrezik??
Shume persona mendojne sesa me shpesh te lahesh aq me mire eshte. Dhe ne fakt higjiena e pergjithshme e organizmit varet nga sa shpesh bejme dush. Kjo nuk do te thote se ne duhet te lahemi cdo dite ama. Ne fakt eshte e rrezikshme per shendetin nese lahemi...
Lexoni me shume

Diete per te humbur kilogramet e tepert ne menyre te bindshme.

Diete per te humbur kilogramet e tepert ne menyre te bindshme.
Nëse ju dëshironi një dietë të suksesshme, keni nevojë për një të tillë që përshtatet me trupin tuaj. Duhet që domosdoshmërisht të respektoni parametrat e parashikuara në dietë në mënyrë që të arrini rezultate pozitive. Kjo dietë është rekomanduar nga një kardiolog, i cili e paraqet atë jo...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  April 2018
  M T W T F S S
  « Mar   May »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30