Me te rejat

Home » Studenti Online » Dega Gjuhe-Letersi » Zbathur Shëtitët Nëpër Buzët Tua – Visar Zhiti (Poezi)

Zbathur Shëtitët Nëpër Buzët Tua – Visar Zhiti (Poezi)

Zbathur Shëtitët Nëpër Buzët Tua

Zbathur, 
Vetëm zbathur 
Shëtitet nëpër buzët tua. 

Këmbët mu mbushën 
Me petale të kuqe puthjesh 
Që më bien gjatë ecjes. 

Dhe kështu u krijuan yjet 
Në qiellin tonë prej toke.

– Visar Zhiti

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  January 2018
  M T W T F S S
  « Dec   Feb »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com