A do ju pelqeje whatsappi i ri? Versioni i Whatsapp si Facebook.
Home » Si Behet » Teknologji » A do ju pelqeje whatsappi i ri? Versioni i Whatsapp si Facebook.

A do ju pelqeje whatsappi i ri? Versioni i Whatsapp si Facebook.

Kohet e fundit teknologjia ka marr  nje hov te madh. Kjo po ndodh per arsye te konkurences por edhe ideve novatore te pelqyeshme.

A do ju pelqeje whatsappi i ri? Versioni i Whatsapp si Facebook.

Nje vit me pare u be i mundur nje version i ri i Facebook, i cili u prit shume mire. Madje blogeret e perdoren me mire per te shperndare statuset me ngjyra dhe me muzike.

WhatsApp në celularët me sistem operimi Android do të marrë një veçori të re. Përmes së cilës përdoruesit do të jenë në gjendje që të vendosin statuse me tekst me ngjyra, në vend të fotografive dhe videove.

Veçoria e re për statuset në WhatsApp raportohet se është tashmë në dispozicion për përdoruesit beta dhe është në fazën testuese.

Kjo nënkupton se WhatsApp do ta lëshojë këtë veçori të re për të gjithë shumë shpejt.

Se si do te pritet akoma nuk dihet. Por investuesit, duhet te kene marre parasysh me pakenaqesine e perdoruesve ndaj disa risive. Ndaj shpresojme qe zgjedhjet e reja te jene me te pelqyeshme dhe me komode. Nderkohe na mbetet te presim derisa te na dale opsioni per te rinovuar versionin aktual.

  
        
          

Komentoni