Torte e lehte dhe e thjeshte. Receta gatimi. nutella philadelphia
Home » Si Behet » Receta gatimi » Torte e lehte dhe e thjeshte. Receta gatimi.

Torte e lehte dhe e thjeshte. Receta gatimi.

Torte e lehte dhe e thjeshte. Receta gatimi. nutella philadelphia

Perberesit :

 • 250 gr biskota te thermuara

 • 100 gr gjalpe

 • 400 gr nutella

 • 500 gr djathe philadelphia

Torte e lehte dhe e thjeshte. Receta gatimi. nutella philadelphia

Pergatitja :

 • Shkrijme nje luge nutella me gjalpin.

 • I perziejme qe te homogjenizohet masa.

 • Kete mase jua hedhim siper biskotave te bluara.

 • Nderkohe ne nje ene tjeter perziejme nutellen dhe kremin e djathit ne mikser.

 • E leme per 5 minuta derisa te behet nje mase e njetrajtshme.

 • Shtrojme ne nje ene biskotat.

 • I rrafshojme qe te rrine te gjitha drejte.

 • Siper ju hedhim edhe masen me nutella dhe krem djathi.

 • E rrafshojme gjithashtu ne forme te drejte.

 • Pergatitjne  eleme ne frigorifer te ftohet per pak kohe.

 • Pastaj e nxjerrim dhe e sherbejme.

 • Siper mund ti hidhni cipa lajthish apo copa frutash.

 • (Priteni sipas deshires).

  Torte e lehte dhe e thjeshte. Receta gatimi. nutella philadelphia

Ju Befte Mire!!

  
        
          

Komentoni