Si mund ta joshni nje mashkull.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Si mund ta joshni nje mashkull.

Si mund ta joshni nje mashkull.

Si mund ta joshni nje mashkull.

Shpesh deshira pet te joshur nje mashkull behet paresore per femrat. Per arsye se simpatia ndaj atij personi eshte e madhe. Ose thjeshte e njeh si nje dashuri te pamundur. Perpjekjet qe bejne femrat jane  te shumta. Por si duket asnjehere te mjaftueshme. Per kete kam vendosur te tregoj pikat kryesore qe nuk duhen harruar nese keni ndermend te joshni nje mashkull.

Si mund ta joshni nje mashkull.

Perqendroje ne shikimin tuaj.

Shpesh nuk bejne pune fjalet aq sa ben shikimi. Lereni te ju fiksohet ne shikim. Nese ju e shihni drejt e ne sy, edhe ai do te filloje te beje te njejten gje. Deshira, per te folur me ty, do te jete me e madhe nese ju do e perqendroni tere vemendjen ne syte e tij. Sado tipare terheqese te kete, si filllim shiheni vetem ne sy……Kaq.

Fiton kush largon syte i pari.

Nuk eshte e sjellshme ti ngulni syte me ngulm. Me siper thame qe ta perqendroni shikimin ne syte e tij. Kjo gje nuk do te thote qe per tere biseden, ju ti ngulitni syte. Fiton kush largon syte me i pari. Nese ti e ben ate te ju ngule syte, ju thjeshte shkeputeni shikimin. Keshtu ju e keni corientuar ne maksimum ate.

Si mund ta joshni nje mashkull.

Mos e teproni me asgje.

Nese thame me siper qe te zhvendosni shikimin nuk themi te luani syte si gogla ping pongu. Mos e teproni me shikimin dhe perqendrimin e vemendjes. Ju sugjeroj qe here pas here ta perqendroni vemendjen diku tjeter. Dhe mbi te gjitha, flisni me embelsi.

Mesohuni te pritni.

Nese ai nuk po ju jep rendesi, kjo nuk do te thote se nuk do ju jape asnejehere, Ju sugjeroj te beni durim. Mesoni te respektoni edhe zgjedhjet e te tjereve, Dicka duhet ta beni me patjeter : Mos shpertheni emocionalisht. Mos u ankoni se ai po vonon ne pergjigje apo reagime.

Ne fund sherbe embelsiren……

Nese jeni ngritur dhe po pershendeteni, beni dicka, pershendeteni ne menyre te thjeshte. beji nje prekje te krahut me frazen : Shihemi serish. Ose jepi nje perqafim te lehte. Kjo nuk pritet nga ana e tij dhe ti do i lesh nje shije te mire. Pas takimit te pare asnje nuk pret te marre perqafim apo nje puthje ne qoshe te faqes. Ju duhet te perfitoni nga kjo situate. 😉

Si mund ta joshni nje mashkull.

 

  
        
          

Komentoni