Makarona Pennes me mozzarella, pule dhe domate te thata.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Makarona Pennes me mozzarella, pule dhe domate te thata.

Makarona Pennes me mozzarella, pule dhe domate te thata.

Makarona Pennes me mozzarella, pule dhe domate te thata.

Perberesit :

 • 400 gram makarona pennes
 • 500 gr fileto pule
 • 150 gr domate te thata
 • 200 ml pana
 • rigon, majdanoz, piper, kripe, spec i kuq
 • 125 gr mozzarella

Makarona Pennes me mozzarella, pule dhe domate te thata.

Pergatitja :

 • Filetot e pules i presim ne copa te vogla.
 • Te njejten gje bejme edhe me domatet e thata.
 • Hedhim pak vaj ne nje togan.
 • Skuqim filetot e pules derisa te marrin ngjyre te arte.
 • Shtojme edhe domatet e thata.
 • Mozzarellen e presim ne copeza dhe e shtojme tek tigani.
 • Shtojme erezat dhe kripen.
 • Ne fund e ka radhen panna.
 • Makaronat duhet vetem ti ziejme me pak vaj.
 • Pasi te ziejne i kullojme dhe i shperlajme me uje te ftohte.
 • I hedhim edhe makaronat ne tiganin e salces me pule.
 • Servirini te nxehta.

Makarona Pennes me mozzarella, pule dhe domate te thata.

Ju Befshin Mire!

  
        
          

Komentoni