Nese dikush i ben keto 5 gjeste, po te genjen. ju merret goja
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Nese dikush i ben keto 5 gjeste, po te genjen.

Nese dikush i ben keto 5 gjeste, po te genjen.

Nese dikush i ben keto 5 gjeste, po te genjen.

Nese jeni pak skeptik ne lidhje me ndjenje person, atehere e kuptoni nese ju genjen ne baze te sjelljeve. Jane disa gjeste qe behen shprehi per dike qe po genjen. Keshtu ju e keni te lehte ta kuptoni ate qe nuk eshte i sinqerte me ju. Per te ju hapur syte, duam te ju tregojme cilat jane keto gjeste.

Ju drejtohen me gisht.

E kane kuptuar se ju e dini tashme dhe duan te ju vene juve fajin. Keshtu ju drejtohen juve me gisht per te ju bere pergjegjes. Me kete sjellje do te beje edhe ty te ndihesh fajtor, nderkohe qe fajin e ka vetem ai.

Nese dikush i ben keto 5 gjeste, po te genjen. ju merret goja

Vene duart para gojes.

Edhe nese e ka thene dicka ai perseri do e mohoje. Keshtu e di se nuk ka me cfare te thote dhe i mbyll gojen vetes. Nese dikush e ka bere kete gje para jush, ai sapo ju paska genjyer.

Leviz koken majtas djathtas.

Nuk ndihet aspak rehat ne ate bisede. Ndihet i trishtuar por edhe kembengules. Keshtu me deshiren per ta bere te besueshme, mohon edhe me gjeste. Koka e tij tundet papushim nderkohe qe genjen.

Merr fryme thelle.

Duke dashur te thote shume gjera goja e tij do te thahet. Madje do te filloje te ndjeje edhe dridhje muskulare. Ai do jete ne shume ankth dhe do kete nevoje te mbushet me fryme.

Nese dikush i ben keto 5 gjeste, po te genjen. ju merret goja

Ju merret goja.

Kur jane duke genjyer, kane problem edhe me gjetjen e fjaleve. Do filloje te ju merret goja dhe nuk do shprehen dot lirshem. Madje do vini re edhe si fjalet do ju humbasin neper goje.

{PS. Dua te kerkoj ndjese per perdorime e peremrit ai. Ishte thjeshte per lehtesi shprehjeje. Kjo nuk do te thote se vetem meshkujt i bejne keto gjeste apo sjellje. Madje fare mire mund ti ndeshni edhe tek famrat. Nuk eshte e thene se eshte perdorur gjinia mashkullore ne kete artikull. Per me teper se nuk eshte asgje personale.}

Nese dikush i ben keto 5 gjeste, po te genjen. ju merret goja

 

 

  
        
          

Komentoni