Pogace me domate dhe djathe. Receta gatimi. Gatime te ndryshme
Home » Si Behet » Receta gatimi » Pogace me domate dhe djathe. Receta gatimi.

Pogace me domate dhe djathe. Receta gatimi.

Pogace me domate dhe djathe. Receta gatimi.

Perberesit :

 • 3 gota qumesht
 • 1 gote vaj
 • 3 luge gjelle sheqer
 • 2 luge gjelle kripe
 • 2 veze
 • 1 luge caji maja te thate
 • miell

Per mbushje :

 • domate
 • djathe

Pogace me domate dhe djathe. Receta gatimi. Gatime te ndryshme

Pergatitja :

 1. Si fillim bejme brumin.
 2. Perziejme tere produktet e mesiperme dhe i punojme me dore.
 3. E leme brumen 1 ore qe te vije dhe te formohet mire.
 • E ndajme brumin ne toptha jo shume te medhenj.
 • I sheshojme me dore dhe siper ju veme djathe, dhe domate te grira ne copa te vogla.
 • I yejme me vaj dhe i fusim ne furre.
 • Pjekja behet ne 200 grade per 35 minuta.
 • (Mos i hiqni pa qene te skuqur ne siperfaqe).
 • (Nese doni i pergatisni edhe vetem me djathe, apo edhe me perime te tjera).

Pogace me domate dhe djathe. Receta gatimi. Gatime te ndryshme

JU BEFSHIN MIRE!

  
        
          

Komentoni