Mini Pica me feta buke. Receta gatimi. Proshute buke moxarella
Home » Si Behet » Receta gatimi » Mini-Pica me feta buke. Receta gatimi.

Mini-Pica me feta buke. Receta gatimi.

Mini-Pica me feta buke. Receta gatimi.

 

Perberesit :

Feta buke
Salce domateje
Qepe
Spec
Djathe Moxarella
Ullinj
Proshute
Kripe

 

Pergatitja :

 

Ne nje tepsi rrjeshtojme fetat e bukes.

Si fillim i lyejme me nje shtrese salce domateje.

Shtrojme proshute, dhe pak kripe.

Grijme holle qepen dhe e veme mbi proshute.

Pastaj ndajme ne copa te vogla dhe ullinjte bashke me specat. I rendisim siper qepes.

Iu hedhim pakez vaj persiper.

I vendosim ne furre per 10 minuta ne 180 grade.

I nxjerrim pas 10 minutave, edhe iu shtojme djathe parmexhan. Pastaj i fusim prap ne furre derisa te shkrije djathi. Pastaj mund ti hiqni dhe ti servirni.

Mini Pica me feta buke. Receta gatimi. Proshute buke moxarella

JU BEFSHIN MIRE MINI-PICAT!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş