Oriz me perime te stines. Receta gatimi.Kuzhina shqiptare
Home » Si Behet » Receta gatimi » Oriz me perime te stines. Receta gatimi.

Oriz me perime te stines. Receta gatimi.

Oriz me perime te stines. Receta gatimi.

Oriz me perime te stines. Receta gatimi.Kuzhina shqiptare

Perbersit :

  • 350 gr oriz
  • 400 gr brokoli
  • 2 kunguj te njome
  • 1 karote
  • 2 qepe
  • 1 thalb hudher
  • 1 filxhan kafeje vaj ulliri
  • kripe dhe piper

Pergatitja :

Si fillim i lajme perimet. Me pas i presim ne kube te vegjel. I veme ne nje tenxhere me uje dhe kripe e i ziejme. Zierja e tyre zgjat mes 10-15 minutave.

Ne nje tigan veme vajin. Presim qepet imet. Presim edhe hudhren imet. E veme hudhren si fillim te skuqet pastaj shtojme edhe qepen. Ne fund hedhim preshin te cilin e kemi prere ne copa te vogla.

Perimet e ziera i kullojme.  I hedhim ne nje mikser per ti shtypur. Aty shtojme edhe nje garushde uje nga lengu i zierjes.

Kete mase perimesh e shtojme ne tigan. I perziejme te tera sebashku dhe iu hedhim edhe dy garuzhda leng nga ai i perimeve.

Nderkohe qe ziejme orizin. Ate nuk duhet ta skuqim aspak. Duhet ta hedhim ne tenxhere me vaj. Te shtojme lengun e perimeve dhe asgje tjeter. (Orizi duhet te jete ne raportin 1 me 2 me lengun).

Oriz me perime te stines. Receta gatimi.Kuzhina shqiptare

Pasi orizi te zieje e perziejme me masen e perimeve te skuqura ne tigan. E perziejme mire qe edhe perimet te perhapen neper tenxhere. Keshtu eshte gati per ta shijuar.

 

JU BEFTE MIRE!

 

  
        
          

Komentoni