Veze te mbushura. Receta gatimi te thjeshta dhe te shijshme
Home » Si Behet » Receta gatimi » Veze te mbushura. Receta gatimi.

Veze te mbushura. Receta gatimi.

Veze te mbushura. Receta gatimi.

Perberesit :

 • 6 veze

 • pak djathe te grire

 • 2 luge majoneze

 • copa salciceje

 • pak kripe dhe piper

Veze te mbushura. Receta gatimi te thjeshta dhe te shijshme

Pergatitja :

 1. Zieni vezet vetem me uje dhe pak kripe.
 2. Kur te jene zier lerini te ftohen dhe qerojini.

 

 1. Ndajeni vezen ne mes.
 2. Nxirrni te kuqen e saj menjeane.

 

 1. Ne nje ene hidhni majonezen dhe perziejini me nje luge me te kuqen e vezes.
 2. Shtoni edhe djathin, salcicet, kripen dhe piperin.

 

 1. Me nje luge mbusheni te bardhen e vezes me masen qe pergatitet.
 2. Ky gatim sherben si antipaste e shijshme.

Veze te mbushura. Receta gatimi te thjeshta dhe te shijshme

Ju befshin mire!

  
        
          

Komentoni