Aida Doci - Tradhetare (Teksti) Tekste kengesh shqip.
Home » Art » Muzike » Shqip » Aida Doci – Tradhetare (Teksti) Tekste kengesh shqip.

Aida Doci – Tradhetare (Teksti) Tekste kengesh shqip.

Aida Doci – Tradhetare (Teksti)

Tekste kengesh shqip.

Aida Doci - Tradhetare (Teksti) Tekste kengesh shqip.

Aida Doci – Tradhetare

Me kane thane qe e ke gjete ti fatin tand,
mkane tregu qe i din ti krejt per mu.
E din qe une skam tjeter dhe e vuaj plagen e vjeter.
Ti e din qe vuaj per ty…..
C’ka mke ba e din te verteten me ke lane ma ke prish jeten.
Tjetra kurr nuk ka me t’dasht ma shume se une…

REFRENI :

Ti je tradhtaaaar dhe mbetesh tradhtar per jete,
o zemer e vrar kurr tjeter sko me gjete.
Jo s’marr hak, veq zotit ja kom lane
se veq ai hakun ka me ta dhane.

Ti kam fal vitet me te mira n’jete, se kam prit
qe pa ty une ka me mbete..
E din qe une skam tjeter dhe e vuaj plagen e vjeter,
ti e din qe vuaj per ty.
C’ka mke ba e din te verteten me ke lane ma ke prish jeten.
Tjetra kurr nuk ka me t’dasht ma shume se une…

REFRENI :

Ti je tradhtaaaar dhe mbetesh tradhtar per jete,
o zemer e vrar kurr tjeter sko me gjete.
Jo s’marr hak, veq zotit ja kom lane
se veq ai hakun ka me ta dhane.

  
        
          

Komentoni