Me te rejat

Home » Art » Muzike » Shqip » Aida Doci – Tradhetare (Teksti) Tekste kengesh shqip.

Aida Doci – Tradhetare (Teksti) Tekste kengesh shqip.

Aida Doci – Tradhetare (Teksti)

Tekste kengesh shqip.

Aida Doci - Tradhetare (Teksti) Tekste kengesh shqip.

Aida Doci – Tradhetare

Me kane thane qe e ke gjete ti fatin tand,
mkane tregu qe i din ti krejt per mu.
E din qe une skam tjeter dhe e vuaj plagen e vjeter.
Ti e din qe vuaj per ty…..
C’ka mke ba e din te verteten me ke lane ma ke prish jeten.
Tjetra kurr nuk ka me t’dasht ma shume se une…

REFRENI :

Ti je tradhtaaaar dhe mbetesh tradhtar per jete,
o zemer e vrar kurr tjeter sko me gjete.
Jo s’marr hak, veq zotit ja kom lane
se veq ai hakun ka me ta dhane.

Ti kam fal vitet me te mira n’jete, se kam prit
qe pa ty une ka me mbete..
E din qe une skam tjeter dhe e vuaj plagen e vjeter,
ti e din qe vuaj per ty.
C’ka mke ba e din te verteten me ke lane ma ke prish jeten.
Tjetra kurr nuk ka me t’dasht ma shume se une…

REFRENI :

Ti je tradhtaaaar dhe mbetesh tradhtar per jete,
o zemer e vrar kurr tjeter sko me gjete.
Jo s’marr hak, veq zotit ja kom lane
se veq ai hakun ka me ta dhane.

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  December 2016
  M T W T F S S
  « Nov   Jan »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com