6 Si te gjej (kodin) passwordin e Facebook. Tutoriale shqip. Si te gjejme kodin e facebook
Home » Si Behet » Teknologji » Si te gjej kodin – passwordin e Facebook. Tutoriale shqip.

Si te gjej kodin – passwordin e Facebook. Tutoriale shqip.

Si te gjejme kodin – passwordin e Facebook. Tutoriale shqip.

Shume adoleshente i bejne vetes pyetjen : Si te gjejme kodin e Facebook-ut te nje mikeshe apo miku.

Nuk eshte dhe aq e lehte qe ta beni kete, me besoni. Por ka disa menyra. Jane menyra logjike qe thjesht nuk i kishit menduar me pare.

Gjeja e pare qe duhet te beni eshte te gjeni e-mailin e “viktimes”. Nese nuk e dini shikoni te info (about) e personit. Aty gjeni e-mailin. Ose tek e fundit mund ta pyesni se si e ka e-mailin. Kjo gjithmone duke u munduar per te mos rene ne sy.

Pasi te keni marre adresen e e-mailit, hyni ne adresen www.facebook.com. Shkruani e-mailin dhe aty ku duhet te shkruani kodin e facebook, vendosni cfare te doni. Dicka gabim dmth, perderisa kodin e facebook te viktimes nuk e dime.

1-Si-te-gjej-kodin-passwordin-e-Facebook.-Tutoriale-shqip.-Si-te-gjejme kodin e facebook

 

Normalisht faqja do pergjigjet qe passwordi i facebook qe keni shkruar eshte gabim. Zgjidhni opsionin “Recover your account“.

2 Si te gjej (kodin) passwordin e Facebook. Tutoriale shqip. Si te gjejme passwordin e facebook

Do ju dale dritarja ku ju duhet te shkruani adresen e e-mailit te perdoruesit. Jepni e-mailin e viktimes dhe klikoni Search. Kartela e perdoruesit do dale para ekranit tuaj.

Facebook do ju ofroje opsioni per te ju derguar kodin me e-mail. Kjo nuk na favorizon normalisht. Ne zgjedhim opsionin “No longer have access to these”. Shqip : nuk kam me akses te ajo adrese e-maili.

3 Si te gjej (kodin) passwordin e Facebook. Tutoriale shqip. Si te gjejme passwordin e facebook

Facebook do ju kerkoje nje adrese te re e-maili ose nje numer telefoni. Jepni nje adrese te re e-maili per kontaktin e ri. Adresa duhet te jete e paperdorur asnje here per asnje llogari facebook-u.

4 Si te gjej (kodin) passwordin e Facebook. Tutoriale shqip. Si te gjejme kodin e facebook

Tani ka ardhur koha ti pergjigjeni nje pyetje te veshtire. Ketu vendoset nese ju do te merrni komanden e llogarise se facebook-ut. Nese e njihni mire viktimen, atehere do dini edhe pergjigjen e pyetjes sekrete qe ai/ajo ka vendosur.

5 Si te gjej (kodin) passwordin e Facebook. Tutoriale shqip. Si te gjejme kodin e facebook

Pasi te keni bere te gjithe hapat e mesiperm, 24 ore me pas tek e-maili qe deklaruat me lart do ju vije nje pergjigje. Ato do keni menyren se si te hyni ne adresen e Facebook-t qe aplikuat me lart.

Nese nuk e dini pergjigjen e pyetjes se sigurise mos u deshperoni. Ka zgjidhje. Facebook ofron edhe nje opsion tjeter. Shoket e viktimes. Facebook thote se : Nese ju nuk e mbani mend pyetjen e sigurise, atehere zgjidh 3 deri ne 5 shoke. Atyre personave qe ti do zgjedhesh do ju shkoje kodi i facebook.

Atehere shikoni cfare do beni.

Krijo 3 llogari te ndryshme ne Facebook. Dergoji ftese miqesie viktimes. Kur viktima te kete pranuar ftesat e 3 personave, atehere aplikoni hapin e mesiperm. Dmth zgjidhni opsionin qe kodi i facebook te dergohet te shoket. Ne rastin konkret “shoket”, jeni ju. Sapo keni marre kontrollin e llogarise se facebook-ut te nje personi, pa pyetur njeri si te gjejme kodin e…atij/asaj.

Tani do pyesni : Si do ta mbrojme llogarine tone te Facebook ?

Sikur lexuat me lart e kuptuat sa lehte mund te thyhet nje llogari Facebook. Si ta mbrojme ?

 1. Mos pranoni ftesa nga njerez qe nuk i njihni
 2. Ne momentin qe ju vjen nje lajmerim ne telefon, qe dikush do te identifikohet ne llogarine tuaj, NDERRONI passwordin e facebook.
 3. Mos ju besoni shume shokeve qe shoqeroheni me ta.
 4. Te llogaria juaj ne facebook, mund te zgjidhni opsionin qe e-maili juaj te mos shfaqet. Keshtu nuk rrezikoni.

 

  
        
          

Comments

  1. Niku becaki says:

   Si te zbuloj kodin efb

   1. admin says:

    Ju mund te ndiqni menyrat qe ju kemi treguar ne tutorial. Nese jeni i interesuar per menyra me te avancuara, duhet te ndiqni nje shkolle per fushen perkatese, pastaj nuk do keni me nevoje per keshilla.
    Gjithe te mirat.

 1. Emi ag says:

  Ju lutel me mdihmoni te gjej pak psw e fb .. ma beni kete nder

  1. admin says:

   Kontaktoni ne adresen e mailit qe te ju japim nje procedure qe duhet te ndiqni.

Komentoni