Home » Archive by categorySport

Iniesta jep lajmin e madh per tifozet e Barcelones

Andres Iniesta ka deklaruar se do jete i gatshem te beje publik vendimin e tij vete kur sezoni te jete drejt fazes perfundimtare. Kjo per arsye se deri per momentin ai nuk eshte se ka marre ndonje vendim konkret persa i perket te ardhmes deh karrieres se tij....
Lexoni me shume

E papritur : Ronaldo, jashtë ekipit të Real Madridit!

E papritur : Ronaldo, jashtë ekipit të Real Madridit!
Cristiano Ronaldo nuk është ftuar nga trajneri Zinedine Zidane për ndeshjen e parë çerekfinale në Copa del Rey.     Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Gareth Bale e Marcelo nuk janë pjesë e ekipit të Real Madridit, për duelin sonte ndaj Leganes në Copa del Rey.   Ata nuk...
Lexoni me shume

Skenderbeu triumfon serish. Le pas Lacion dhe Dortmundin

Skënderbeu lë pas Lacion dhe Dortmundin Kalimi për herë të dytë në historinë e tij në grupet e Europa League e ka shpërblyer Skënderbeun jo vetëm financiarisht.   Skuadra shqiptare, që mbijetoi më gjatë se të tjerët në kupat kontinentale. Eshtë kthyer në vitet e fundit një sinonim...
Lexoni me shume

 • Kalendar

  May 2018
  M T W T F S S
  « Apr    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031