Shprehje per nenen. Thenie per njeriun me te shtrenjte ne bote. nena
Home » Fillimi » Shprehje per nenen. Thenie per njeriun me te shtrenjte ne bote.

Shprehje per nenen. Thenie per njeriun me te shtrenjte ne bote.

Shprehje per nenen. Thenie per njeriun me te shtrenjte ne bote.

Kam qene gjithmone e qete, kjo fale menyres sesi nena ime me ka trajtuar. – Martina Hingis

Zemra e nenes  eshte e bere ne menyre te tille qe gjithmone do te dije te te fale. – Honore De Balzak

Nena ime eshte e mrekullueshme. Tek ajo une shoh perfeksion! – Michel Jackson

Nena eshte drita e shtepise.

Nena qofte edhe e keqe eshte gjithmone nene. – Bethoveni

Vetem dicka eshte me e mire dhe me e bukur se femra ne bote. Ajo eshte nena.

Dora qe perkund djepin eshte ajo qe rrotullon fatin e njerezve, sepse ajo dhe vetem ajo e drejton jeten kah horizontet e ndritura ose te erreta. – H.Stërmilli

Mashkulli ka të sigurt vetëm një dashuri – dashurinë e nënës. – Berne

Fati i ardhshem i femijes, cdohere eshte veper e nenes. – Bonapardi

Nena qe puth femijen, ne fakt puth me shume veten se femijen. Nice

Pa diell nuk ka lule, pa dashuri nuk ka fat, pa grua nuk ka dashuri, pa nene nuk ka poete, as heronj. – Gorki

Nena e te varfrit fle, por nena e dorasit nuk ka gjume te qete. – Arabe

Nena ne syte e femijes nuk eshte grua por nje pishe e ndezur fanar. –Tarketi

E tere ajo qe eshte e bukur te njeriu eshte krijuar prej rrezeve te diellit dhe prej qumeshtit te nenes, dhe kjo na mbush me dashuri, per jete. –Gorki

Nena e mire nuk pyet a deshiron, por jep. – Angleze

  
        
          

Komentoni