Tiramisu pa veze e pergatitur ne kushte shtepiake. Receta gatimi.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Tiramisu pa veze e pergatitur ne kushte shtepiake. Receta gatimi.

Tiramisu pa veze e pergatitur ne kushte shtepiake. Receta gatimi.

Tiramisu pa veze. Receta gatimi te shpejta.

Perberesit :

 • 180 gr biskota tiramisuje
 • 100 gr cokollate
 • 250 gr mascarpone
 • 150 ml pana
 • 200 ml qumesht
 • 50 gr cokollat e bardhe
 • 50 gr sheqer pluhur

Tiramisu pa veze. Receta gatimi te shpejta.

Pergatitja

 1. Marrim biskotat i lagim me qumesht dhe i vendosim afer njera tjetres. 
 2. Cokollaten e shkrijme dhe e leme te ftohet.
 3. Ne nje ene te thelle hedhim mascarpone me sheqer pluhur dhe pana dhe rrahim me mixer.
 4. Kur te trashet i hedhim cokollaten e shkrire dhe i perziejme.
 5. Gysmen e kremit e hedhim mbi biskota.
 6. Vazhdojme me shtresen tjeter te biskotave i lagim ne qumesht dhe i vendosim siper kremin.
 7. Siper grijme cokollaten e bardhe dhe e hapim mbi te.
 8. E leme ne frigorifer per 5-6 ore.
 9. Pastaj e presim ne kube dhe e sherbejme.

Ju befte mire!

 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

 • Kalendar

  September 2018
  M T W T F S S
  « Aug   Oct »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930