Si e perjetojne merzine njerezit bazuar ne shenjen e horoskopit.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Si e perjetojne merzine njerezit bazuar ne shenjen e horoskopit.

Si e perjetojne merzine njerezit bazuar ne shenjen e horoskopit.

1. Dashi

Nese nje dash ndihet keq. Nese eshte trishtuar shume, ben pune. Nqs eshte ne nje marredhenie pune, dyfishon orarin. E nese eshte ne shtepi, dhoma e tyre do te shkelqeje. Per te larguar trishtimin punojne fort.

2. Demi

Demi e ka trishtimin me efekte anesore. Nese nje dem eshte i trishtuar do te gatuaje dhe te haje me shume sesa zakonisht. Sa me shume te haje aq me mire do filloje te ndjehet.

3. Binjaket

Binjaket jane shume social dhe njerezor. Ata deshirojne qe gjithmone te kene shume njerez prane. Por kur jane te merzitur kjo deshire shtohet akoma me shume. Nese nje binjak eshte i trishtuar, do te kerkoje gjithnje e me shume njerez prane. Suporti per ta eshte paresor.

4. Gaforrja

Sa me larg te tjereve aq me mire. I besojne me shume vetes se tyre dhe nje kutie embelsira. Ndaj kur nje gaforre eshte i merzitur do te rrije gjithe kohen mbyllur ne shtepi.

5. Luani

Behen me te forte. Madje kur jane te merzitur ata jane edhe me te suksesshem. Sa me shume te merzitet nje luan aq me ambicioz behet ai. Ndaj edhe ne kete rast vlen motoja e tyre : I merzitur mundem te ja dal me mire.

6. Virgjeresha

Nisin e analizojne. Nese jane te merzitur fillojne e i mendojne gjerat edhe me mire. Ne kete menyre ne trishtimin e tyre nxisin edhe deshiren per te vene imagjinaten ne pune. Analizimi i gjerave per ta behet me thelbesor ne keto raste merzie.

7. Peshorja

Nese ndjejne trishtim, e fundit gje qe ju shkon ndermend eshte te rrine ne shtepi. Te vetem ose me dike, gjithnje zgjedhin te dalin. Ne te shumten e rasteve i gjejme ne ecje ose ne ndonje vend te qete.

8. Akrepi

Nje akrep qendron i heshtur dhe nuk reagon shume pas fjaleve te te tjereve. Edhe nese dikush perpiqet ti beje te flasin, nuk do ja dalin. Cfaredo qe ti thuash, nje akrep prap se prap do rrije i heshtur.

9. Shigjetari

Me trishtimin per shigjetarin vjen edhe deshira per te qene te lire. Ata arratisen diku larg. Mjafton mos te degjojne zhurmat qe jane mesuar te degjojne. Nese nje shigjetar nuk eshte ne shtepine e tij dhe ishte i trishtuar, me mire mos e kerko.

10. Bricjapi

Bricjapet jane te lezetshem kur jane te merzitur. Ata shfryjne nervat qe kane duke u zene me te tjeret. Edhe nese nuk kane asgje konkrete me personin ne fjale, prap se prap do e gjejne nje motiv per tu grindur me te tjeret. Pra nese miku juaj bricjap eshte i trishtuar, mos i rri afer.

11. Ujori

Nje ujor eshte i lumtur me boten qe ka. Nese eshte i trishtuar nuk merret me asnjeri. Gjithnje preferojne dhomen e tyre, kufjet ne vesh dhe fantazine. Me imagjinate ikin shume larg. Si e vetmja menyre per ta per tu ndjere mire.

12. Peshqit

Peshqit jane shume dramatik. Me sakte ata  i zmadhojne gjerat. Per dicka shume te vogel shperfytyrohen teresisht. Ne disa raste edhe perfundojne duke bere gjera qe pendohen. Mos u habisni nese e gjeni nje te shenjes se peshqve : te dehur ne diskoteke, duke qare ne stolin e preferuar ne lulishte, apo duke folur me zotin perse eshte kaq i pafat.

Meqe ra fjala, cila shenje jeni ju??

  
        
          

Komentoni