Me te rejat

Home » Si Behet » Receta gatimi » Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi te shijshme.

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi te shijshme.

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Perberesit :

 • 1 gote vere e bardhe
 • gjysem filxhani leng limoni
 • 1 luge uthull
 • 2 luge vaj ulliri
 • 2 thelpinj hudher
 • 3 patate
 • 1 qepe
 • 2 kungullesha
 • 3 karrota
 • kripe, piper, koper
 • Feta limoni
 • 2 peshq mesatar (llojin sipas deshires suaj)

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Pergatitja :

 1. Qepen e presim sa me holle.
 2. Patatet, karotat, kungulleshat i ndajme ne kube mesatare.
 3. Ju hedhim kripe, piper, koper dhe i perziejme me dore.
 4. Marrim nje tepsi dhe e lyejme me vaj.
 5. Me te hedhim te gjitha perimet.
 6. Marrim peshqit dhe i thajme nga uji.
 7. Brenda tyre veme feta limoni, hudher dhe ereza.
 8. I veme mbi perime.
 9. Siper ju hedhim veren, uthullen, lengun e limonit dhe vaj.
 10. I mbulojme me leter kuzhine dhe i veme ne furre.
 11. Pjekja behet ne 190 grade per nje ore.
 12. Ne 10 minutat e fundit te pjekjes, largoni letren e kuzhines qe te piqen mire.

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Ju befte Mire!

 

 

 

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  August 2018
  M T W T F S S
  « Jul   Sep »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com